Na rok 2022:

Harmonogram selektywna Gmina Radomsko

Harmonogram odpady zmieszane

Harmonogram wąskie wjazdy

Informujemy , iż podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych odbierane będą:

1. Wielkogabarytowe – tj.: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, itp.,
  2. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny – tj. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory,  odkurzacze, żelazka, tostery,  komputery, laptopy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, itp.
  3. Opony samochodowe (przypominamy, że gminny system odbierania odpadów komunalnych dotyczy odpadów pochodzących z gospodarstwa domowego. Opony rolnicze oraz opony samochodów ciężarowych można oddać w punktach świadczących wymianę takich opon. Zgodnie z przepisami to na wytwórcy odpadów w ramach świadczenia usługi wymiany/naprawy spoczywa obowiązek ich prawidłowego zagospodarowania).

Opony pochodzące z działalności rolniczej tj. opony od aut ciężarowych oraz maszyn rolniczych można również oddać do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych z siedzibą w Płoszowie gm. Radomsko ul. Jeżynowa 40 wg. aktualnego cennika dostępnego na stronie http://www.pgk-radomsko.pl/zuok ,  załącznik Cennik, kod odpadu 16 01 03