Budowa garażu

Trwa budowa dwustanowiskowego garażu na potrzeby OSP Szczepocice. Jak zauważają druhowie inwestycja jest niezbędna, ponieważ jednostka cały czas się rozwija.

Tablica z napisem ważna informacja

Jak informuje PGK w Radomsku dziś (środa 10 lipca) z uwagi na awarię pojazdu nie zostaną odebrane odpady zielone z terenu Strzałków: ul. Ks. Korala oraz ul. Broniewskiego.

Strażacy podczas pokazu pomocy przedmedycznej

Nauka pierwszej pomocy oraz pogadanka z psychologiem w temacie szeroko rozumianych uzależnień – to temat pierwszego spotkania zorganizowanego przez OSP Dąbrówka dla mieszkańców sołectwa. Współorganizatorem spotkania była Gmina Radomsko.

Akcja polegająca na odbiorze elektrośmieci

OSP Dąbrówka z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskim projekcie „OSP na straży środowiska”. Świadczy o tym to, iż obecnie jednostka jest na 11. miejscu w rankingu, co daje jej pierwsze miejsce w województwie łódzkim. Akcja trwa nadal, a druhowie zapewniają, że chętnie odbiorą zużyte elektrośmieci czy niepotrzebne tekstylia.

Wóz bojowy i strażacy

Nad zalewem w Zakrzówku Szlacheckim odbyły się ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego z udziałem wszystkich służb ratowniczych z terenu Powiatu Radomszczańskiego. W ćwiczeniach brały udział oddelegowane jednostki służb ratowniczych. Gminę Radomsko reprezentowały: OSP Strzałków i OSP Dąbrówka.