Piesek wśród zarośli

Dziś (środa 7 czerwca) na terenie Gminy Radomsko doszło do bulwersującego zdarzenia. Znaleziono psa przywiązanego do słupka. Sprawę zgłoszono na policję, trwają poszukiwania sprawcy, któremu grozi do dwóch lat więzienia. Psiak po interwencji policji i pracowników Gminy Radomsko trafił w bezpieczne miejsce, czyli do schroniska w Bełchatowie.

Plakat informacyjny: ostrzeżenie przed oszustami

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z CERT Polska ostrzegają przed oszustami rozsyłającymi SMS wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Przekonują, że mamy do odebrania świadczenie pieniężne o równowartości ponad 5 tys. złotych. W rzeczywistości jest to próba wyłudzenia danych naszej karty płatniczej.

Seniorzy biorący udział w szkoleniu. Na zdjęciu widoczny jest komputer oraz dłonie seniorów

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej zaprasza seniorów do udziału w seminariach online. Tematyką seminariów jest: „Informacyjna rola KNF i UKNF. Sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną” oraz „Okazja czy oszustwo? Sprawdź zanim podejmiesz decyzję inwestycyjną”.

Plakat informacyjny prezentujący statuetkę FLORIANA

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP ogłosił V edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów: FLORIANY 2023. Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 30 czerwca 2023 roku.

Czterech mężczyzn w mundurach. Jeden z nich jest odznaczany

Na co dzień ratują życie i mienie. Podziwiamy ich odwagę i zaangażowanie. Nic dziwnego, że cieszą się niesłabnącym poparciem społecznym. Strażacy, bo o nich mowa, świętowali w niedzielę 7 maja Powiatowy Dzień Strażaka. Tym razem gospodarzem uroczystości była Gmina Żytno. Wśród uczestników uroczystości był Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.