Elektrośmieci

Zakończyła się zbiórka elektrośmieci prowadzona przez OSP w Kietlinie. Akcja zwieńczona została sukcesem. Na uwagę zasługuje to, iż tylko drobnego elektrozłomu zebrano na blisko 300 kilogramów. 

Więcej o: Strażacy z OSP w Kietlinie zakończyli...

Strażnica OSP w Strzałkowie oraz wozy bojowe

Jest na miarę XXI w. Jest nie tylko nowoczesna, ale co najważniejsze spełnia wszystkie kryteria w swojej kategorii. Co więcej, jest najnowocześniejszą strażnicą w Powiecie Radomszczańskim. Mowa o siedzibie OSP w Strzałkowie, do której ciężkie wozy bojowe zostały wprowadzone 24 kwietnia 2024 r. Jest to równoznaczne z tym, że od tej daty w historii jednostki OSP w Strzałkowie zaczął się nowy rozdział.

Więcej o: OSP w Strzałkowie do akcji wyjeżdża z...

Plakat informacyjny: widoczna dziewczyna z długimi włosami

W okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Odpowiedni wniosek, wypełniony przez leczącego lekarza wraz z załącznikami, rodzice dziecka powinni złożyć do KRUS w terminie do 29 maja 2024 r.

Więcej o: Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla...

Chłopiec z nagrodą w ręku

Opłaciła się motywacja i wsparcie. Opłaciła się nauka. I wreszcie, opłaciła się wiara we własną wiedzę i własne umiejętności. Łukasz Owczarek, uczeń klasy VIII PSP w Szczepocicach zajął I miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Zdrowia PCK.

Więcej o: Łukasz Owczarek, uczeń PSP w...

Kobieta, mężczyzna i chłopiec trzymający dyplom w ręku

Już po raz 20. w Publicznej Szkole Podstawowej w Płoszowie odbył się międzyszkolny konkurs matematyczny „Łyk Matematyki”. Laureatami tegorocznej edycji zostali: I miejsce Łukasz Owczarek – PSP w Szczepocicach, II miejsce Jakub Cichoń  - PSP nr 5 w Radomsku, III miejsce Jakub Lisowski – PSP w Dziepółci. Nagrody laureatom wręczył wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc oraz dyrektor PSP w Płoszowie Beata Przygoda – Pukacz.

Więcej o: Konkurs „Łyk matematyki” rozstrzygnięty

Grupa dorosłych osób stojąca na schodach urzędu

Przewodniczącym Rady Gminy Radomsko, Wojciech Łuszczyński. Po raz pierwszy w nowym składzie obradowali radni Rady Gminy Radomsko. Tym samym rozpoczęli nową, 5 – letnią kadencję. Ślubowanie złożył także Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

Więcej o: Pierwsza sesja za nami. Radni...

Mężczyzna pozujący do zdjęcia

Roman Radczyc nadal będzie wójtem Gminy Radomsko. W niedzielnych wyborach samorządowych głos na TAK oddało na urzędującego gospodarza gminy 85 proc. wyborców! Co ważne, wszystko wskazuje na to, iż KWW Romana Radczyca w nowej Radzie Gminy będzie miał aż 12 radnych!

Więcej o: W Gminie Radomsko bez zmian na...

Czerwona plansza z napisem alimenty

Co to są alimenty? Kiedy możemy się ich domagać? Od kogo możemy się ich domagać oraz w jakich okolicznościach i w jakiej wysokości? Na te i wiele innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedź w „Biuletynie Edukacyjnym – Zbiór Informacji Prawnych Dotyczących Alimentacji”.

Więcej o: Co warto wiedzieć na temat alimentacji?

Plakat informujący o pomocy żywnościowej

 

Od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

 

Nowe kryteria stanowią 265% kryterium ustawowego uprawniającego do świadczeń w pomocy społecznej i wynoszą odpowiednio:

- dla osoby samotnie gospodarującej - 2 056,40 zł

- dla osoby w rodzinie - 1 590 zł

W przypadku osób już zakwalifikowanych do Podprogramu 2023 przed 12 lutego 2024 r., nie jest wymagane wydanie nowego skierowania.

Każdego roku 26 dzień maja zarezerwowany jest dla Mam. Z okazji Dnia Matki samorząd Gminy Radomsko pragnie złożyć Mamom wyrazy uznania i podziękowania za Ich macierzyński trud.

 

Laurka dla mam

DROGIE MAMY,


w tym pięknym dniu dziękujemy za miłość, troskę, dobroć i wsparcie, jakie ofiarowujecie dzieciom – tym małym i tym już dorosłym.
Dziękujemy też za życiową mądrość, jaką przekazujecie każdego dnia.
Życzymy Wam dużo zdrowia, ogromnych pokładów cierpliwości i aby miłość, którą obdarzacie swoich bliskich wróciła do Was ze zdwojoną siłą.

Przewodniczący Rady Gminy Radomsko                                                                                      
     Wojciech Łuszczyński

Wójt Gminy Radomsko

Roman Radczyc

                                                                                                              

Wozy strażackie podczas pikniku

Druhowie z OSP Dąbrówka oraz „Makowe Panienki” z Kietlina uświetniły swoją obecnością festyn z okazji „Dnia Dziecka”, który w sobotę 25 maja zorganizował Carrefour Radomsko. Swoją pasją z uczestnikami pikniku podzielili się również Wojciech Łuszczyński i Zbigniew Pukacz, czyli pasjonaci militariów. Atrakcje przygotowane przez organizacje i mieszkańców Gminy Radomsko cieszyły się powodzeniem wśród uczestników wydarzenia.

Więcej o: OSP Dąbrówka i KGW „Makowe Panienki”...

Drewniana chata w miejscowości Płoszów

Starymi zabudowaniami zachwycano się już w XIX wieku. Dziś – w dobie zgoła innej architektury – wielu z nas z sentymentem powraca do drewnianych, wiejskich chat, mających swój urok i klimat. Jedna z takich chałup, której powstanie datowane jest na  1910 r. znajduje się w Płoszowie (Gmina Radomsko).

Więcej o: Nie przemija urok drewnianych chałup…...

Dwór i park w Dziepółci

Przedstawiamy kolejną zabytkową perełkę Gminy Radomsko. Dwór i park dworski w Dziepółci to niewątpliwie urokliwe miejsce z duszą!

Więcej o: Zabytki Gminy Radomsko: Dwór i park...

Mężczyzna podczas rzutu dyskiem

Mieszkaniec Strzałkowa, Piotr Płoskoński do tej pory z powodzeniem brał udział w zawodach sportowych, konkretnie w biegach na różnych dystansach. Tym razem spróbował swoich sił w mistrzostwach w rzutach nietypowych, gdzie zdobył 2 brązowe medale.

Więcej o: Piotr Płoskoński nie tylko dobrze...

Mężczyzna wręcza puchar zwycięskiej drużynie

Ponad sześćdziesięciu młodych lekkoatletów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Radomsko oraz członkowie LUKS „Strzałków” wzięło udział w zawodach lekkoatletycznych wynikających ze szkolnego kalendarza imprez sportowych. Młodzi lekkoatleci walczyli o Puchar Wójta Gminy Radomsko oraz o medale dla najlepszych zawodników. Puchar Wójta Gminy Radomsko trafił do uczniów PSP w Strzałkowie.

 

Mężczyzna wręcza medale zawodniczkom Mężczyzna wręcza medale zawodniczkom

- Zawody te to eliminacje gminne przed zawodami powiatowymi w czwórboju lekkoatletycznym i w lidze lekkoatletycznej. Zawody dotyczyły szkól podstawowych. Liga lekkoatletyczna to VII – VIII klasa, czwórbój lekkoatletyczny IV, V, VI klasa. W czwórboju  lekkoatletycznym młodzież rzucała piłką palantową, skakała w dal, biegała na 60 metrów. Oprócz tego był bieg długi. Dziewczęta biegły na 600 metrów, chłopcy na 1000 metrów. W lidze lekkoatletycznej konkurencji jest niezliczenie dużo. My zrobiliśmy uproszczone zawody w dwuboju lekkoatletycznym, czyli 100 metrów plus konkurencja techniczna – wyjaśnia Daniel Wróblewski, koordynator gminnych i szkolnych zawodów sportowych.

Pogoda sprzyjała rywalizacji sportowej i osiąganiu wartościowych rezultatów. Podczas sportowych konkurencji nie zabrakło ekipy kibiców szkolnych drużyn.

- Dziękuję wszystkim reprezentantom szkół za udział w zmaganiach lekkoatletycznych. Wszyscy ambitnie walczyli i godnie reprezentowali swoją szkołę. Zwycięzcom – gratuluję! – zauważa Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.  

Klasyfikacja Pucharowa

  1. Reprezentacja PSP w Strzałkowie
  2. Reprezentacja PSP w Szczepocicach
  3. Reprezentacja PSP w Płoszowie

 Klasyfikacja Medalowa

DZIEWCZĘTA

  1. Agnieszka Ledwan – PSP w Strzałkowie
  2. Martyna Bąkowicz – PSP w Strzałkowie
  3. Nikola Tyszer – PSP w Strzałkowie

 CHŁOPCY                 

  1. Przemysław Filpczak – PSP w Szczepocicach
  2. Szymon Mirowski – PSP w Szczepocicach
  3. Radosław Wieczorek – PSP w Strzałkowie

Biuro zawodów, młodzie ludzie zliczają wyniki Grupa zawodników siedząca na trawie Grupa zawodników siedząca na trawie Grupa młodych ludzi w strojach sportowych Grupa młodzieży na szkolnym boisku Medale i puchary Grupa osób podczas liczenia punktacji medalowej Grupa młodych zawodników na murawie boiska. Młodzi ludzie ubrani są w zielone koszulki Trzej chłopcy i kobieta Grupa młodych ludzi na boisku Grupa młodych zawodników na murawie boiska Grupa zawodniczek na murawie boiska Kobieta i mężczyzna na murawie boiska Kobieta i dwóch mężczyzn na murawie boiska. Mężczyzna w błękitnej bluzce trzyma mikrofon w ręku Grupa młodych ludzi na podium Mężczyzna wręcza puchar zawodniczkom Mężczyzna wręcza puchar zawodniczkom Mężczyzna wręcza puchar zawodniczkom Kobieta, mężczyzna oraz dziewczęta biorące udział w zawodach sportowych Dziewczęta w strojach sportowych Młodzi zawodnicy w strojach sportowych Mężczyzna podczas wręczania pucharu zawodnikom Mężczyzna wręcza puchar zawodnikom Uczestnicy zawodów sportowych Mężczyzna wręcza puchar zawodnikom Kobieta, mężczyzna i młodzi zawodnicy Czterech chłopców w zielonych koszulkach. Jeden z nich całuje puchar Trzy zawodniczki na podium Mężczyzna wręcza medale zawodniczkom Mężczyzna wręcza medale zawodniczkom Kobieta, mężczyzna i uczestniczki zawodów sportowych Trzej chłopcy stoją na podium Mężczyzna wręcza medale zawodnikom Mężczyzna wręcza medale zawodnikom Kobieta, mężczyzna i młodzi zawodnicy stojący na podium Cztery dziewczyny na murawie boiska Pięciu chłopców w sportowych strojach

 

Więcej o: Lekkoatletyczne zmagania uczniów szkół...