Tytułowa strona kalendarza

Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepociach wydała kalendarz na 2024 rok. Wydawnictwo zapewne będzie nie tylko wyjątkową, ale i oryginalną pamiątką. Okazją do jego nabycia będzie m.in. „Strażacki Mikołaj”, który odbędzie się w Szczepociach 17 grudnia (niedziela). Początek o godz. 14.00.

Więcej o: Strażacy ze Szczepocic wydali...

Strażacy podczas akcji ratowniczej. Akcja ma charakter pokazowy

W sołectwie Dąbrówka został zrealizowany grant sołecki, jaki Gmina Radomsko pozyskała z budżetu województwa łódzkiego w ramach Projektu „Sołectwo na Plus”. Wydarzenie „Strażacki Piknik Rodzinny” cieszyło się zainteresowaniem lokalnej społeczności, która chętnie uczestniczyła w przygotowanych zabawach i konkursach.

Więcej o: Grant sołecki w Dąbrówce zwieńczony...

Strona tytułowa "Poradnika Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej

Do Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Radomsko został przekazany „Poradnik Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej”.

Więcej o: Dobre praktyki w przygotowywaniu...

Sernik dyniowy

W sołectwie Kietlin został zrealizowany grant sołecki mający na celu promowanie idei slow food. Zwieńczeniem zdania był piknik rodzinny, podczas którego każdy z uczestników znalazł przysłowiowe coś dla siebie. Zadanie zostało zrealizowane dzięki dotacji pozyskanej przez Gminę Radomsko z budżetu województwa łódzkiego w ramach Projektu „Sołectwo na Plus”.

Więcej o: Grant sołecki w Kietlinie zwieńczony...

Kobieta i dwóch chłopców. Wszyscy trzymają w ręku klocki

Mobilne Laboratoria Przyszłości nie zwalniają tempa i odwiedzają kolejne szkoły podstawowe w całej Polsce. W czwartek 30 listopada zawitały do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie.

Więcej o: Mobilne Laboratoria Przyszłości...

Moment pasowania na uczniów

Ślubowanie klas pierwszych to niezwykła uroczystość szkolna, na którą pierwszoklasiści oczekują z wielką niecierpliwością. Jest to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców i nauczycieli. Nie inaczej było w Publicznej Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie.

Więcej o: Ślubowanie pierwszoklasistów w PSP w...

Plakat informacyjny

Zapraszamy przedsiębiorców do wzięcia udziału w organizowanym przez Województwo Łódzkie cyklu wydarzeń pod nazwą „Biznes Mikser”. Udział w „Biznes Mikserze” to idealna okazja do promowania oferty swojej firmy, wymiany kontaktów i wiedzy oraz rozpoczęcia nowych inicjatyw biznesowych!

Więcej o: „Biznes Mikser” dla przedsiębiorców....

Wójta wręcza nagrodę firmie Krysiak

Tegoroczne Święto Stolarzy było okazją do rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Urząd Miasta w Radomsku oraz Urząd Gminy Radomsko. Przyznano nagrody w kategorii „Stolarz Roku”. Trafiły one m.in. do firmy Meble Krysiak z siedzibą w Strzałkowie.

Więcej o: Stolarz Roku jest w Gminie Radomsko

Plakat informujący o funduszach na żywność dla osób potrzebujących

Program Fundusze Europejskie Pomoc Żywnościowa 2021-2027 jest następcą Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Program opiera się na zapewnieniu osobom najbardziej potrzebującym podstawowej pomocy żywnościowej w formie paczek oraz umożliwieniu im udziału w bezpłatnych warsztatach na rzecz włączenia społecznego - tzw. działaniach towarzyszących.

Więcej o: Program Fundusze Europejskie na Pomoc...

Dwie dziewczynki trzymające w ręku stroiki bożonarodzeniowe

Świąteczne stroiki i ozdoby robione techniką decoupage to wszystko wykonywano podczas warsztatów bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Szczepocice Rządowe nad Wartą”.  Ozdoby świąteczne  - i nie tylko – będzie można zakupić podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) przed kościołem w Szczepocicach. Jak zapowiadają organizatorzy podczas wydarzenia będzie też możliwość zakupu słodkich prezencików i pierniczków.

Więcej o: Gdzie tradycja spotyka się z naturą…...

Dwie kobiety podczas robienia świątecznych stroików

Święta to czas magiczny. Jednak zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu czeka nas mnóstwo obowiązków m.in. dekorowanie naszych domów. Koło Gospodyń „Makowe Panienki” z Kietlina już przygotowuje świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić podczas kiermaszu w Kietlinie. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia. 

 

W niedzielę 3 grudnia Panie robiły stroiki, choinki i wianki świąteczne. Wykonane przez „Makowe Panienki” ozdoby będzie można zakupić podczas świątecznego kiermaszu. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (10 grudnia) w godz. w godz. 8:00 – 16.00 na parkingu przy kościele w Kietlinie.

 W imieniu organizatorów Rady Rodziców PSP w Kietlinie serdecznie zapraszamy na świąteczny kiermasz.

Dwie kobiety podczas robienia świątecznych stroików Kobieta trzyma w ręku bożonarodzeniowy stroik  Dwie kobiety i dziewczynka podczas robienia świątecznych stroików Dziewczynka prezentuje wykonany przez siebie stroik Panie podczas robienia świątecznych stroików  Świąteczne ozdoby Dwie kobiety podczas wykonywania świątecznych stroików Grupa osób podczas wykonywania świątecznych stroików Kobiety i dziewczynka podczas wykonywania świątecznych stroików Kobiety podczas wykonywania świątecznych stroików Kobieta i dziewczynka podczas wykonywania świątecznych stroików Kobieta podczas wykonywania świątecznego stroika Kobiety podczas wykonywania stroików Kobiety podczas wykonywania stroików

Grupa ludzi

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kietlinie w niedzielę 3 grudnia tętniła sportowym życiem. Stało się to za sprawą Turnieju MiniSiatkówki ph. „Bądź świadomy – trenuj zdrowo”, którego  organizatorem był METPRIM Volley Radomsko. Patronat nad wydarzeniem objął wójt Gminy Radomsko.

Więcej o: Turniej Minisiatkówki w Kietlinie

Mężczyzna w sportowym stroju

Mieszkaniec Strzałkowa (Gmina Radomsko) Piotr Płoskoński na co dzień zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko odliczył się w jesiennej edycji biegu Botaniczna Piątka w Mikołowie. Zawodnik bieg może zaliczyć do udanych. W kategorii M/50 zajął drugie miejsce.

Więcej o: Piotr Płoskoński wystartował w...