Piesek wśród zarośli

Dziś (środa 7 czerwca) na terenie Gminy Radomsko doszło do bulwersującego zdarzenia. Znaleziono psa przywiązanego do słupka. Sprawę zgłoszono na policję, trwają poszukiwania sprawcy, któremu grozi do dwóch lat więzienia. Psiak po interwencji policji i pracowników Gminy Radomsko trafił w bezpieczne miejsce, czyli do schroniska w Bełchatowie.

Więcej o: Przywiązali psiaka do słupka i...

Plakat informacyjny: ostrzeżenie przed oszustami

Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa z CERT Polska ostrzegają przed oszustami rozsyłającymi SMS wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Przekonują, że mamy do odebrania świadczenie pieniężne o równowartości ponad 5 tys. złotych. W rzeczywistości jest to próba wyłudzenia danych naszej karty płatniczej.

Więcej o: Uwaga! Oszuści rozsyłają rzekome SMS z...

Plakat informujący o grze terenowej "Nad leśnym uroczyskiem"

Dla wszystkich, którzy lubią wędrówki po leśnych ostępach ERA TRAVEL ma nie lada gratkę. Mowa o rodzinnej grze terenowej „Nad leśnym uroczyskiem”. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca br. w lasach Nadleśnictwa Gidle. Na dzielnych śmiałków organizatorzy (Starostwo Powiatowe w Radomsku) czekają o godz. 8.30 na miejscu zbiórki (między Ewiną a Żytnem).

Więcej o: ERA TRAVEL zaprasza do udziału w...

Trzech mężczyzn w strojach sportowych. Jeden z nich prezentuje medal w kształcie pszczoły. Wśród panów jest kobieta w mundurze leśnika

Pszczoły dla przyrody i człowieka robią bardzo wiele. Nic zatem dziwnego, że człowiek chce się tym pożytecznym owadom odwdzięczyć. W Gomunicach, w minioną sobotę (20 maja) dla pszczół pobiegli i pomaszerowali duzi i mali. Wśród dużych, liczną grupę stanowili samorządowcy, wśród których byli wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc oraz sekretarz Gminy Radomsko Grzegorz Wierzbicki.

Więcej o: Pobiegli dla pszczół

Dwóch mężczyzn podczas wrzucania śmieci do koszta

Mieszkańcy Gminy Radomsko kolejny raz dali dowód swojemu zaangażowaniu i mobilizacji w imię czystego środowiska. Udowodnili to oddając zużyty sprzęt AGD i RTV, a w zamian otrzymując sadzonkę drzewa lub krzewu.

Więcej o: Drzewko za surowce wtórne

Relikwiarz na ołtarzu w kościele w Strzałkowie

Biskup pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej Andrzej Przybylski wprowadził relikwie Św. Jana Pawła II do kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Strzałkowie.  Wydarzenie odbyło się w środę 31 maja w uroczystość odpustową. Biskup Przybylski udzielił również sakramentu bierzmowania 50 młodym ludziom. W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra, poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc.

Więcej o: Wprowadzenie Relikwii Świętego Jana...

Wójta wręcza nagrodę firmie Krysiak

Tegoroczne Święto Stolarzy było okazją do rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Urząd Miasta w Radomsku oraz Urząd Gminy Radomsko. Przyznano nagrody w kategorii „Stolarz Roku”. Trafiły one m.in. do firmy Meble Krysiak z siedzibą w Strzałkowie.

Więcej o: Stolarz Roku jest w Gminie Radomsko

Logotyp PUP Radomsko

Osoby bezrobotne, zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku, zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej, mogą złożyć wniosek w terminie od 28 marca do 1 kwietnia 2022 r.

Więcej o: Nabór wniosków o przyznanie...

Plakat dotyczący naboru żywności

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku informuje, że do 30 kwietnia 2023 roku prowadzi nabór zgłoszeń do pomocy żywnościowej z  „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa” Podprogram 2021 Plus, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Więcej o: Pomoc żywnościowa. Nabór zgłoszeń do...

logo RCPS

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi  uruchomiło po raz kolejny od stycznia do grudnia 2022r. „Wojewódzki Telefon Wsparcia dla Seniorów”. W ramach programu osoby starsze  mogą zyskać poradę od następujących specjalistów: psychologa, prawnika, pracownika pomocy społecznej.

Więcej o: Telefon wsparcia dla seniorów

Dwie dziewczynki podczas zabawy

Piękna, słoneczna pogoda, moc darmowych atrakcji to wszystko towarzyszyło dzieciakom, które w niedzielę 4 czerwca uczestniczyły w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w Strzałkowie. Podczas festynu nie zabrakło władz Gminy Radomsko. Wójt Roman Radczyc złożył wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia.

Więcej o: Dzień Dziecka w Strzałkowie pełen...

Plakat informacyjny - I Parada Kół Gospodyń Wiejskich

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich na wydarzenie jakiego jeszcze nie było. Mowa o I Paradzie Kół Gospodyń Wiejskich – Kolory Polskiej Wsi. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 czerwca w Opocznie.

Więcej o: W Opocznie będzie parada Kół Gospodyń...

Plakat informacyjny dot. rodzinnego pikniku siatkarskiego

Dla mieszkańców Gminy Radomsko, ale nie tylko, mamy propozycję na rodzinne spędzenie niedzieli 18 czerwca na świeżym powietrzu. Organizatorzy Siatkarskiego Pikniku Rodzinnego zaplanowali szereg atrakcji. Oprócz gry „ w siatkę” będą dmuchańce, minigolf, zabawa z animatorem, warsztaty florystyczne i duże bańki. Na piknik zaprasza m.in. wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Więcej o: Zapraszamy na siatkarski piknik...

Mężczyzna, kobieta i dziecko - wszyscy w strojach sportowych

Piotr Płoskoński - mieszkaniec Strzałkowa (Gmina Radomsko) na co dzień zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko odniósł kolejny sukces. Tym razem szczęśliwe okazały się dla niego zawody odbywające się w Niemczech. Wynik 25:54 na 6 km dał mu trzecie miejsce w kategorii Open oraz drugie miejsce w bardzo rozszerzonej kategorii senior powyżej 40 lat.

Więcej o: Mieszkaniec Strzałkowa, Piotr...