Dwie dziewczyny i dwóch chłopców - druhowie OSP Kietlin

5593 złotych i 34 grosze zebrali druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Kietlinie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zasiliły konto radomszczańskiego sztabu WOŚP. Brawo druhny - wolontariuszki Nikola i Patcja oraz wspierający  je druhowie: Przemek i Jakub.

Strona tytułowa "Poradnika Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej

Do Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie Gminy Radomsko został przekazany „Poradnik Dobrej Praktyki Higienicznej i Produkcyjnej”.

Dwie dziewczynki w kolorowych strojach podczas nalewania zupy

Zupa z ogródkowej dyni, dyniowe kopytka, bigos z kurczakiem, tradycyjne wędliny, chleb żytni na domowym zakwasie, sernik z dyni to tylko niektóre pyszności jakie mieli okazję degustować uczestnicy pierwszego pikniku w stylu slow food, który odbył się w OSP Kietlin. Na niecodzienne wydarzenie zaprosiła sołtys sołectwa Kietlin Wioletta Michalska i Koło Gospodyń „Makowe Panienki z Kietlina”.

Sernik dyniowy

W sołectwie Kietlin został zrealizowany grant sołecki mający na celu promowanie idei slow food. Zwieńczeniem zdania był piknik rodzinny, podczas którego każdy z uczestników znalazł przysłowiowe coś dla siebie. Zadanie zostało zrealizowane dzięki dotacji pozyskanej przez Gminę Radomsko z budżetu województwa łódzkiego w ramach Projektu „Sołectwo na Plus”.

Plakat zachęcający do udziału w pikniku Slow Food

Idea kuchni slow food, to nie tylko sposób, w jaki przyrządzane są posiłki. To również sposób specjalnego, innego niż dotychczas podejścia do ich spożywania. Jakiego? O tym będzie można się przekonać już 12 listopada (niedziela) 2023 r. w Kietlinie podczas pikniku w stylu slow food. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dietetyk Ewelina Szymczyk.