Udział w życiu publicznym
Jeszcze do jutra (środa, 12 marca) można wnosić uwagi do projektu Audytu Krajobrazowego Województwa Łódzkiego.
PGE Dystrybucja prowadzi akcję informacyjną ,,Prąd jest niebezpieczny także na odległość”, skierowaną do rolników, pracowników polowych oraz pracowników budowlanych.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku przypomina, że w dniach od 27 kwietnia do 3 maja po raz kolejny obchodzony jest Europejski Tydzień Szczepień, przebiegający w tym roku pod hasłem„Szczepienia chronią – zaufaj nauce !”
W związku z wyborami do Sejmu i Senatu RP, które odbędą się 15 października (niedziela) 2023r. informujemy Mieszkańców Gminy Radomsko o rozkładzie jazdy do poszczególnych okręgów wyborczych.
Agnieszka Zaremba z Płoszowa i Łukasz Moliński z Kietlina zostali przedstawicielami mieszkańców Gminy Radomsko w Radzie Powiatowej Izby Rolniczej.
Rolnicy tworzą samorząd, którego przedstawicielstwo stanowią izby rolnicze składające się z rad powiatowych, izb wojewódzkich i centralnej Krajowej Rady Izb Rolniczych. W niedzielę 24 września odbyły się wybory do wymienionych podmiotów.
W Gminie Radomsko o mandat w Radzie Powiatowej Izby Rolniczej ubiegało się trzech kandydatów. Mieszkańcy Gminy Radomsko biorący udział w niedzielnych wyborach zadecydowali, iż ich reprezentantami będą: Agnieszka Zaremba i Łukasz Moliński.
Na czym polega działanie Izb Rolniczych w Polsce?
Izby interweniują w odpowiednich instytucjach rządowych, gdy rolnicy zgłaszają taką potrzebę. Postulują nowe regulacje, kalkulują koszty produkcji, monitorują rynek, wystawiają opinie, szkolą. Lista aktywności jest znacznie dłuższa, a podstawą prawną funkcjonowania samorządu rolniczego w Polsce jest Ustawa z 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych (Dz.U. 2022 poz. 183 t.j.), która weszła w życie z dniem 5 kwietnia 1996 r.