Udział w życiu publicznym
Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektu Strategii ZIT MOF Radomsko - Piotrków Trybunalski - Bełchatów 2030.
W imieniu Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE w Woli Grzymalinej oraz Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego Sp. z o.o. zapraszamy Mieszkańców Gminy Radomsko do udziału w spotkaniu informacyjnym w ramach projektu „Zawodowa reaktywacja”.
Spotkanie to skierowane jest do osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kompetencji, umiejętności lub nabyciem nowych kwalifikacji, w tym osób bezrobotnych i biernych zawodowo.
Termin spotkania skierowanego do mieszkańców miasta Radomsko oraz mieszkańców gmin Dobryszyce, Gomunice, Kamieńsk, Lgota Wielka, Ładzice, Radomsko:
- 18.09.2024 r., godz. 10.00-12.00 – Urząd Miasta w Radomsku
Informacje dodatkowe:
- Liczba miejsc na spotkania jest ograniczona.
- Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Projekt „Zawodowa reaktywacja” umożliwia:
- Otrzymanie dofinansowania do 11 000 zł na podnoszenie własnych kompetencji, umiejętności lub nabycie nowych kwalifikacji.
- Przybliżenie zagadnień związanych z udziałem w projekcie oraz przedstawienie procesu składania zgłoszeń.
Szczegóły wydarzenia oraz link do zgłoszenia na spotkania informacyjne:
W imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi zapraszamy do udziału w bezpłatnym programie szkoleniowo – mentoringowym dla przedsiębiorców z sektora MŚP, w szczególności start- up.
Organizatorzy oferują:
- 15 godzin szkoleń grupowych
- 10 godzin indywidualnych spotkań z mentorem/ekspertem
- pitching uczestników przed przedstawicielami Venture Capital/aniołami biznesu
- możliwość pozyskania finansowania pomysłu biznesowego.
Program szkolenia obejmuje takie zagadnienia jak:
- Umiejętność zdiagnozowania i oceny problemów, które utrudniają wprowadzenie na rynek lub rozwój danego produktu/usługi oraz metody skutecznego wypracowywania rozwiązań zidentyfikowanych problemów.
- MVP (minimum viable product) jako szybka i efektywna metoda sprawdzenia pomysłu i uzyskania informacji zwrotnej od potencjalnych klientów.
- Narzędzie pitch deck - umiejętność prezentacji najważniejszych informacji o startupie/ przedsięwzięciu/ produkcie przed inwestorem. Zdolność do przedstawienia wizji korzyści płynących z danego rozwiązania.
- Wykorzystanie dostępnych technologii na potrzeby rozwiązania określonego problemu biznesowego w danej branży oraz rozeznanie dostępnych rozwiązań technologicznych i możliwości ich implementacji w ramach własnego pomysłu biznesowego.
- Analiza potencjału inwestycyjnego, w tym w szczególności umiejętność kalkulacji zwrotu inwestycji dla inwestora.
- W poniedziałek (14 października) i wtorek ( 15 października) odbędą się krótkie wykłady zapowiadające, w trakcie których można wstępnie skonsultować się z naszym mentorem oraz ekspertami. Rekrutację zaczynamy bezpośrednio po zakończeniu ww. wykładów. Będzie ona 2-stopniowa: 1. Wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, 2. Konsultacje z mentorem – informują organizatorzy wydarzenia.
Szczegóły na: https://biznes.lodzkie.pl/innovation-gym-akcja-inauguracja/
Informujemy Mieszkańców Gminy Radomsko, iż od 11 października 2024 r. na terenie naszej Gminy rozpoczyna się bezpłatna sterylizacja i kastracja psów oraz kotów. Akcja skierowana jest do mieszkańców Gminy Radomsko i potrwa do wyczerpania funduszy. Decyduje kolejność zgłoszeń.
W związku z wyborami do Sejmu i Senatu RP, które odbędą się 15 października (niedziela) 2023r. informujemy Mieszkańców Gminy Radomsko o rozkładzie jazdy do poszczególnych okręgów wyborczych.
Agnieszka Zaremba z Płoszowa i Łukasz Moliński z Kietlina zostali przedstawicielami mieszkańców Gminy Radomsko w Radzie Powiatowej Izby Rolniczej.
Rolnicy tworzą samorząd, którego przedstawicielstwo stanowią izby rolnicze składające się z rad powiatowych, izb wojewódzkich i centralnej Krajowej Rady Izb Rolniczych. W niedzielę 24 września odbyły się wybory do wymienionych podmiotów.
W Gminie Radomsko o mandat w Radzie Powiatowej Izby Rolniczej ubiegało się trzech kandydatów. Mieszkańcy Gminy Radomsko biorący udział w niedzielnych wyborach zadecydowali, iż ich reprezentantami będą: Agnieszka Zaremba i Łukasz Moliński.
Na czym polega działanie Izb Rolniczych w Polsce?
Izby interweniują w odpowiednich instytucjach rządowych, gdy rolnicy zgłaszają taką potrzebę. Postulują nowe regulacje, kalkulują koszty produkcji, monitorują rynek, wystawiają opinie, szkolą. Lista aktywności jest znacznie dłuższa, a podstawą prawną funkcjonowania samorządu rolniczego w Polsce jest Ustawa z 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych (Dz.U. 2022 poz. 183 t.j.), która weszła w życie z dniem 5 kwietnia 1996 r.