Grafika dotycząca konsultacji społecznych

Powstał raport z konsultacji społecznych, które od 29 stycznia do 4 marca 2024 r., odbywały się w ramach projektu Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko – Piotrków Trybunalski – Bełchatów 203 0 (Strategia ZIT MOF Radomsko – Piotrków Trybunalski – Bełchatów 2030) wraz z projektem Prognozy oddziaływania na środowisko. Mieszkańcy Gminy Radomsko mogli brać udział w konsultacjach.

 

Gminy, w tym Gmina Radomsko, tworzące Miejski Obszar Funkcjonalny Radomsko – Piotrków Trybunalski – Bełchatów przystąpiły do opracowania Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko – Piotrków Trybunalski – Bełchatów 2021 – 2030.

Prace nad dokumentem poprzedziły konsultacje społeczne, z których raport publikujemy poniżej:

Raport z konsultacji społecznych ZIT MOF Radomsko-Piotrków Trybunalski-Bełchatów

Grafika informująca o ważnej informacji

Urząd Gminy Radomsko informuje, że żadna z organizacji pozarządowych nie zgłosiła udziału swojego przedstawiciela w pracach Komisji Konkursowej  opiniującej oferty zgłaszane w ramach otwartych konkursów ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w 2024 roku.

Więcej o: Informacja!

Czarny pies

Edgar, Janina, Afgan i Marcel - to cztery z jedenestu psiaków, które czekają na nowy, kochający dom. Psy przebywają w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie, z którym Gmina Radomsko ma podpisaną umowę. Czworonogi trafiły do placówki z miejscowości z terenu naszej gminy ze względu na nieodpowiednie warunki, w których przebywały. 

Więcej o: Psiaki czekają na nowy dom! Zaadoptuj...

Logo KRUS

Placówka Terenowa KRUS w Radomsku wzorem poprzednich lat przypomina o zachowaniu bezpieczeństwa w okresie letnim. „Najmłodsi mieszkańcy wsi dorastający w gospodarstwie rolnym są narażeni na większą liczbę zagrożeń niż ich rówieśnicy  żyjący w miastach” – czytamy w komunikacie KRUS. 

Więcej o: KRUS apeluje o bezpieczne wakacje dla...

grafika dot. wyborów 2023

W związku z wyborami do Sejmu i Senatu RP, które odbędą się 15 października (niedziela) 2023r. informujemy Mieszkańców Gminy Radomsko o rozkładzie jazdy do poszczególnych okręgów wyborczych. 

Więcej o: Gmina Radomsko informuje o dowozie...

Plakat informujący o wyborach do Izb Rolniczych

Agnieszka Zaremba z Płoszowa i Łukasz Moliński z Kietlina zostali przedstawicielami mieszkańców Gminy Radomsko w Radzie Powiatowej Izby Rolniczej.

 

Rolnicy tworzą samorząd, którego przedstawicielstwo stanowią izby rolnicze składające się z rad powiatowych, izb wojewódzkich i centralnej Krajowej Rady Izb Rolniczych. W niedzielę 24 września odbyły się wybory do wymienionych podmiotów.  

W Gminie Radomsko o mandat w Radzie Powiatowej Izby Rolniczej ubiegało się trzech kandydatów. Mieszkańcy Gminy Radomsko biorący udział w niedzielnych wyborach zadecydowali, iż ich reprezentantami będą: Agnieszka Zaremba i Łukasz Moliński.

Na czym polega działanie Izb Rolniczych w Polsce?

Izby interweniują w odpowiednich instytucjach rządowych, gdy rolnicy zgłaszają taką potrzebę. Postulują nowe regulacje, kalkulują koszty produkcji, monitorują rynek, wystawiają opinie, szkolą. Lista aktywności jest znacznie dłuższa, a podstawą prawną funkcjonowania samorządu rolniczego w Polsce jest Ustawa z 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych (Dz.U. 2022 poz. 183 t.j.), która weszła w życie z dniem 5 kwietnia 1996 r.