Dwie dziewczynki podczas zabawy

Piękna, słoneczna pogoda, moc darmowych atrakcji to wszystko towarzyszyło dzieciakom, które w niedzielę 4 czerwca uczestniczyły w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w Strzałkowie. Podczas festynu nie zabrakło władz Gminy Radomsko. Wójt Roman Radczyc złożył wszystkim dzieciom najserdeczniejsze życzenia.

Plakat informacyjny - I Parada Kół Gospodyń Wiejskich

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich na wydarzenie jakiego jeszcze nie było. Mowa o I Paradzie Kół Gospodyń Wiejskich – Kolory Polskiej Wsi. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 4 czerwca w Opocznie.

Wiersz poświęcony pilotowi Janowi Rudkowi wraz z jego zdjęciem

Syn płoszowskiej ziemi, por. nawigator Jan Rudek, którego tablica pamiątkowa znajduje się na budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Płoszowie został uhonorowany wierszem zamieszczonym w najnowszej publikacji Edmundy Bodanki pt. „ W hołdzie polskim lotnikom”. W promocji tomiku, która miała miejsce w minioną sobotę (20 maja) w Urzędzie Miasta Radomska uczestniczył m.in. Wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc.

Plakat informacyjny z okazji Dnia Matki

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki. Z tej okazji w Miejskim Domu Kultury w Radomsku zorganizowany zostanie wyjątkowy koncert. Dla mam, ale nie tylko, wystąpi Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W programie przeboje muzyki popularnej. Na wydarzenie zaprasza m.in. Wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

 

Koncert z okazji Dnia Matki odbędzie się 25 maja o godz. 17.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wystąpi na deskach MDK po raz pierwszy.

Plakat z okazji Dnia Matki: widoczne są napisy, nuty oraz członkowie orkiestry wraz z instrumentami

Organizatorami koncertu są: Komendant Powiatowy Policji w Radomsku podinsp. Jarosław Knapik, Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora, Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, Wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Krzysztof Zygma.

Zainteresowane osoby wejściówki na wydarzenie mogą odebrać w kasie MDK w Radomsku. 

Sedecznie zapraszamy!

Grupa osób: mężczyzna trzyma w ręku książkę, przed nim siedzi spora grupa dzieci

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie w ramach Tygodnia Bibliotek 2023 gościła nietuzinkowego gościa. Z uczniami klasy I i II PSP w Strzałkowie spotkał się autor książek dla dzieci Zbigniew Kołba. 

Plakat Pamiętajmy o ogrodach

Już po raz 16. odbędą się piotrkowskie targi ogrodnicze. Tegoroczna edycja wydarzenia, które od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 kwietnia.

Plakat informacyjny konkursu

Łódzkie stawia na ekologię i recykling, także w wyposażeniu wnętrz. Dla wszystkich mieszkańców województwa, którzy też chcą być „eko” pojawiła się interesująca propozycja Urzędu Marszałkowskiego. Chodzi o konkurs: „EKO DESIGNER WNĘTRZ”.

Plakat informacyjny ryneczek rolnika
Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego zachęca lokalnych rolników, producentów wędlin, sadowników do wystawienia swoich produktów na ryneczku wojewódzkim „Prosto od rolnika”. Udział wystawców w wydarzeniu jest bezpłatny.