Dwie dziewczynki trzymające w ręku stroiki bożonarodzeniowe

Świąteczne stroiki i ozdoby robione techniką decoupage to wszystko wykonywano podczas warsztatów bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich „Szczepocice Rządowe nad Wartą”.  Ozdoby świąteczne  - i nie tylko – będzie można zakupić podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który odbędzie się w niedzielę (17 grudnia) przed kościołem w Szczepocicach. Jak zapowiadają organizatorzy podczas wydarzenia będzie też możliwość zakupu słodkich prezencików i pierniczków.

Dwie kobiety podczas robienia świątecznych stroików

Święta to czas magiczny. Jednak zanim zasiądziemy do wigilijnego stołu czeka nas mnóstwo obowiązków m.in. dekorowanie naszych domów. Koło Gospodyń „Makowe Panienki” z Kietlina już przygotowuje świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić podczas kiermaszu w Kietlinie. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia. 

 

W niedzielę 3 grudnia Panie robiły stroiki, choinki i wianki świąteczne. Wykonane przez „Makowe Panienki” ozdoby będzie można zakupić podczas świątecznego kiermaszu. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (10 grudnia) w godz. w godz. 8:00 – 16.00 na parkingu przy kościele w Kietlinie.

 W imieniu organizatorów Rady Rodziców PSP w Kietlinie serdecznie zapraszamy na świąteczny kiermasz.

Dwie kobiety podczas robienia świątecznych stroików Kobieta trzyma w ręku bożonarodzeniowy stroik  Dwie kobiety i dziewczynka podczas robienia świątecznych stroików Dziewczynka prezentuje wykonany przez siebie stroik Panie podczas robienia świątecznych stroików  Świąteczne ozdoby Dwie kobiety podczas wykonywania świątecznych stroików Grupa osób podczas wykonywania świątecznych stroików Kobiety i dziewczynka podczas wykonywania świątecznych stroików Kobiety podczas wykonywania świątecznych stroików Kobieta i dziewczynka podczas wykonywania świątecznych stroików Kobieta podczas wykonywania świątecznego stroika Kobiety podczas wykonywania stroików Kobiety podczas wykonywania stroików

Mikołaj podczas rozdawania paczek dzieciom

Magiczna i radosna atmosfera panowała podczas spotkania ze Świętym Mikołajem, który w niedzielę 3 grudnia przybył do parafii Nawiedzenia NMP w Strzałkowie. Mikołajowi towarzyszyli druhowie z OSP Strzałków.

 

 

Święty Mikołaj podczas wręczania prezentów  Mikołaj i wóz strażacki

Droga, jak zauważył Święty Mikołaj, do parafii w Strzałkowie nie była łatwa ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Wyczekiwany gość zrobił jednak wszystko, aby dotrzeć na czas, ponieważ wiedział, że w parafii w Strzałkowie czekają na Niego grzeczne dzieci.   

Licznie zgromadzonym milusińskim Mikołaj wręczył prezenty i obiecał, że jeśli dzieci będą grzeczne przez cały rok, to o nich nie zapomni i w grudniu 2024 roku znów do nich przyjedzie.

Dzieci w towarzystwie Świętego Mikołaja Mikołaj w towarzystwie dzieci i młodzieży oraz druhów OSP Strzałków Mikołaj i dziewczynka Mikołaj i dzieci Mikołaj w towarzystwie kobiet Mikołaj i dzieci Mikołaj podczas wręczania dzieciom prezentów Święty Mikołaj podczas wręczania prezentów Święty Mikołaj podczas wręczania prezentów Święty Mikołaj podczas wręczania prezentów Grupowe zdjęcie z Mikołajem  Grupowe zdjęcie z Mikołajem

Szopka Bożonarodzeniowa

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Dziepółci zaprasza społeczność gminy Radomsko do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym Szopka Bożonarodzeniowa 2023.  Wydarzenie realizowane jest w ramach Gminnego Projektu Profilaktycznego pod hasłem „Rodzinne święta bez uzależnień. 

Plakat zapraszający na Wieczór Patriotyczny

Koło Gospodyń Wiejskich „Szczepocice Rządowe nad Wartą” zaprasza na Wieczór Patriotyczny. Wydarzenie odbędzie się 11 listopada (sobota) br. o godz. 17.30 w remizie OSP Szczepocice.

Trzy osoby - w historycznych strojach

Historia łączyła się z teraźniejszością. Teraźniejszość z historią. Tak w skrócie można podsumować pełne humoru i zabawnych scen przedstawienie pt. „Historyczne legendy i legendarne historie” przygotowane przez członków Stowarzyszenia Aktywni dla Płoszowa, druhów OSP Płoszów, członków ich rodzin, przyjaciół oraz społeczność miejscowej szkoły.

Plakat informujący o pikniku w Płoszowie ószowie ószowie

Polska jesień kusi smakołykami. Owoce, warzywa i zrobione z nich potrawy nie tylko smakują wyśmienicie, ale i pięknie wyglądają. Dlatego też wraz ze Stowarzyszeniem „Aktywni dla Płoszowa” powitajmy jesień polskimi smakami.

Grupa kobiet w tradycyjnych ludowych strojach

Stowarzyszenie Kobiet Kietlina przypomniało polskie zwyczaje i obyczaje. Nie zabrakło również polskich legend. Wszystko dzięki piknikowi „Legendy i gawędy przy ognisku”. Dużą rolę w wydarzeniu odegrali uczniowie PSP w Kietlinie, którzy przygotowali inscenizację polskich legend pod kierunkiem Jadwigi Podawca.