Plakat dotyczący konkursu pt. Ekopocztówka

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „EKOPOCZTÓWKA”. Zachęcamy Mieszkańców Gminy Radomsko do udziału w wydarzeniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2024 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zawody strażackie

Piękna pogoda i świetna atmosfera przyciągnęły okolicznych mieszkańców - i nie tylko - na wydarzenie plenerowe pt. „Piknik z Orzechówkiem”. Nic dziwnego, organizator wydarzenia, czyli zaprzyjaźnione z Gminą Radomsko, KGW Orzechówek zadbało o stoiska degustacyjne i ciepłą rodzinną atmosferę.

Procesja z obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej

Parafia Nawiedzenia NMP w Strzałkowie jest kolejną parafią w Gminie Radomsko,   która z radością i pokorą przyjęła kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej. W czwartek, 11 lipca Ikona przybyła z oddalonego o kilka kilometrów kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Dziepółci. Dla wiernych, którzy tłumnie przywitali Maryję była to uroczystość najwyższej rangi.

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej

W 96. dzień (10 lipca) peregrynacji, kopia Cudownego Obrazu przybyła do parafii Miłosierdzia Bożego w Dziepółci. Królowa Polski spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców. W uroczystości uczestniczył między innymi bp Andrzej Przybylski.

Duchowni, strażacy, obraz Matki Bożej

Kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej peregrynuje obecnie po Gminie Radomsko. W poniedziałek, 8 lipca Jasnogórska Matka nawiedziła Parafię Przenajświętszej Trójcy w Kietlinie. Wierni po wspólnym oczekiwaniu na modlitwie oraz przywitaniu Maryi uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Plansza z napisem konkurs ofert

Wójt Gminy Radomsko ogłosił dwa otwarte konkursy ofert. Pierwszy na wsparcie zadań publicznych w zakresie turystyki i krajoznawstwa w roku 2024, drugi w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w roku 2024.

Młodzież podczas przeciągania liny

Pomysłowością i kreatywnością wykazali się adepci pożarnictwa Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Szczepocic, którzy w niedzielę 7 lipca zorganizowali Festyn Rodzinny. Uczestników wydarzenia nie odstraszyła nawet kapryśna pogoda. Mali, średni i duzi uczestniczyli w grach i zabawach, w trakcie których nie opuszczał ich dobry humor.

Strażacy niosą obraz Matki Bożej

Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej przybyła do Gminy Radomsko. W niedzielę 7 lipca z radością i pokorą przyjęli ją parafianie Parafii św. Antoniego z Padwy w Płoszowie.