Logotyp programu "Czyste Powietrze"„CZYSTE POWIETRZE” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.
Narzędziem w osiągnięciu celu jest dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych przez beneficjentów uprawnionych do podstawowego, podwyższonego i najwyższego poziomu dofinansowania.

Program skierowany jest do osób fizycznych, które są:

• Właścicielami/współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub
  • Wydzielonego w takim budynku lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Program obejmuje trzy grupy beneficjentów:

• Uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania – osoby, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł,
  • Uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania – osoby, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza:
    1 564 zł (gospodarstwo wieloosobowe) lub 2 189 zł (gospodarstwo jednoosobowe),
  • Uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania – osoby, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza:
    900 zł (gospodarstwo wieloosobowe) lub 1 260 zł (gospodarstwo jednoosobowe).

Urząd Gminy Radomsko informuje, że od dnia 21 października 2020 r. w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczęty został nabór wniosków o dofinansowanie dla Beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinasowania w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Aby dostać wyższą dotację na wymianę pieca i termomodernizację domu, potrzebne będzie zaświadczenie o dochodach wydane przez gminę.

Wnioski o wydanie zaświadczenia należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku, ul. Piłsudskiego 34, tel. +48 44 683 28 41, lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej - adres skrzynki to /GOPSRadomsko/skrytka

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Programu "Czyste Powietrze"

Wzór żądania wydania zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu

Ulotka Programu "Czyste Powietrze"