Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Schronisko w Bełchatowie organizuje akcję: PSYtulaki ze schroniskowej paki. Akcja odbędzie się 8 października (piątek) w godz. 9.00 – 17.00.

Plakat informujący o akcji - adoptuj bezdomniaka za 1 zł. Na plakacie widoczny kot i pies

Tego dnia podopiecznych z bełchatowskiego schroniska będzie można adoptować za 1 zł. Będzie również możliwość zobaczenia pracy schroniska od kuchni, skorzystania z bezpłatnych porad weterynarzy, behawiorysty i groomerów.

- Psy i koty wydawane do adopcji posiadają książeczkę zdrowia, pakiet szczepień, są odrobaczone, odpchlone i zaczipowane, a gdy stan zdrowia na to pozwala są wysterylizowane – informują pracownicy bełchatowskiego schroniska.

Gmina Radomsko, jako partner schroniska, - mamy podpisaną umowę o współpracy - wspiera akcję i tym samym zachęca do czynnego w niej udziału.

Jak pomóc zwierzakom z bełchatowskiego schroniska?

- Twoja aktywność na Facebooku ma wielką moc. Poświęcając codziennie 10 sekund na lajk, komentarz, czy udostępnienie, dajesz szansę na nowy dom dla naszego podopiecznego. W skali roku to niespełna godzina Twojego czasu, która może odmienić życie kilkudziesięciu skrzywdzonych i porzuconych przez człowieka zwierzaków – wyjaśniają pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie

Osoby decydujące się na adopcję psa lub kota muszą być przygotowane do tego ważnego wydarzenia. Warto wziąć sobie do serca to, o czym w tej kwestii informują pracownicy bełchatowskiego schroniska.

PSYgotowani do adopcji

„Zabierasz do domu nowego członka rodziny. Bez względu na to czy przeznaczysz mu rolę stróża, czy towarzysza codzienności, powinieneś zadbać o jego życiową przestrzeń. Legowisko, kojec lub buda staną się jego nowym domem i miejscem, gdzie będzie czuł się bezpieczny. W domu najlepiej sprawdzają się legowiska wykonane z bawełny o wysokich brzegach. Legowisko ustaw w miejscu ciepłym, bez przeciągów, z oparciem przy ścianie.

Jeśli Twój pies będzie przebywał na dworze, niezbędna będzie solidna buda lub kojec z budą. Pamiętaj, że musisz zadbać o dobre warunki bytowe swojego czworonoga.

Dwie miski to kolejny niezbędnik Twojego nowego pupila. W jednej z nich musisz zapewnić mu stały dostęp do świeżej wody – zwłaszcza w upalne dni, w drugiej natomiast pokarm. Ilość posiłków podawanych psu zależna jest od jego wielkości oraz wieku.

Obroża, smycz, szelki i kaganiec – ich rodzaj będzie uzależniony zarówno od temperamentu psa, jak i jego wielkości. Pamiętaj, że musisz zapewnić swojemu psu lub kotu pełną opiekę weterynaryjną oraz  dbać o aktualne szczepienia i wizyty kontrolne u weterynarza”

Adopcja psa ze schroniska wymaga podpisania zobowiązania adopcyjnego!

Co ważne!  Sylwetki podopiecznych bełchatowskiego schroniska znajdują się na: www.schroniskobelchatow.pl

SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W BEŁCHATOWIE

- PN – PT: 9.00 – 17.00