Ministerstwo rolnictwa ogłosiło termin, stawki pomocy i jaki poziom strat w produkcji roślinnej uprawnia do skorzystania ze wsparcia. Rolnicy mogą składać wnioski o pomoc klęskową od 29 lutego 2024 r. do 15 marca 2024 r.

Plakat informujący o naborze wniosków dot. szkód powstałych w wyniku suszy

Wnioski o udzielenie pomocy należy złożyć do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. W przypadku mieszkańców Gminy Radomsko placówka znajduje się w Radomsku przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 142, tel. 44 683 43 44.

O wsparcie w ramach pomocy suszowej mogą ubiegać się producenci rolni, w których gospodarstwach wystąpiły szkody w uprawach rolnych spowodowane w 2023 r. w wyniku suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi. Rolnicy mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w formie dotacji do powierzchni upraw rolnych, na których ww. niekorzystne zjawiska spowodowały utratę co najmniej  30 proc. plonu.