Czy Mistrzowie Agro 2024 są w Gminie Radomsko? Na tak postawione pytanie odpowiedzi jeszcze nie znamy. Pewne jest natomiast to, iż z naszej gminy uzyskano wiele nominacji w różnych kategoriach. Nominowane są Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia, sołtysi oraz lokalni liderzy.

Zielona Tablica z białym napisem: Mistrzowie Agro

Ruszyła kolejna edycja plebiscytu rolniczego MISTRZOWIE AGRO, prowadzonego w województwie łódzkim przez „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”. Plebiscyt ukazuje życie polskiej wsi, jej mieszkańców, ich działania, dokonania i  sukcesy.

Laureaci konkursu zostaną wybrani najpierw w głosowaniu w powiatach, następnie na szczeblu wojewódzkim, a ostatecznie w skali całego kraju. Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie jesienią tego roku podczas uroczystej gali finałowej.

Cieszymy się, że z Gminy Radomko uzyskano wiele nominacji w różnych kategoriach.

Do tytułu Koło Gospodyń Wiejskich Roku nominacje uzyskało 5 kół gospodyń: KGW „Szczepocice Rządowe nad Wartą”, KGW w Strzałkowie, Stowarzyszenie KGW w Dziepółci, Stowarzyszenie Kobiet Kietlina w Kietlinie, KGW Makowe Panienki z Kietlina.

Do tytułu Sołtys Roku nominację otrzymali: Wioletta Michalska (sołtys sołectwa Kietlin), Halina Sierant (sołtys sołectwa Dąbrówka), Zbigniew Hofman (sołtys sołectwa Strzałków).

Do tytułu Lider Społeczności Lokalnej nominację otrzymały: Karolina Cieślik, Bożena Dobrzańska.

Tak liczne nominacje są wyrazem uznania i docenienia pracy rolników, sołtysów, sołectw, kół gospodyń wiejskich oraz liderów społeczności.

Laureaci konkursu zostaną wybrani najpierw w głosowaniu w powiatach, następnie na szczeblu wojewódzkim, a ostatecznie w skali całego kraju. Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie jesienią tego roku podczas uroczystej gali finałowej w Warszawie, która odbędzie we wnętrzach Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy uzyskanych nominacji, a mieszkańców gminy zachęcamy do głosowania, które trwa do 16 maja 2024r. do godziny 20:00.

Wszystkie ważne informacje o plebiscycie jak i możliwość oddania głosu można znaleźć pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/agro