Święta i prezenty zawitały w szeregi OSP w Płoszowie. Dzięki środkom przekazanym przez Gminę Radomsko jednostka zakupiła nowe ubrania specjalne.

Strażak w specjalistycznym ubraniu

- Stroje te są niezbędne, aby druhowie podczas akcji czuli się bezpiecznie, aby udzielając pomocy sami  byli zabezpieczeni we właściwy sposób od wszystkich możliwych urazów – zauważa Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

Komplet specjalny w kolorze piaskowym składa się z kurtki głównej, spodni oraz kominiarki niepalnej. Stroje posiadają niezbędne certyfikaty i atesty. Ubrania zapewnią strażakom bezpieczeństwo oraz komfort pracy podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Co ważne, są niezbędne do udziału w szkoleniach strażaków ratowników.

-  Dziękujemy bardzo samorządowcom Gminy Radomsko na czele z wójtem Romanem Radczycem za okazane wsparcie. Dzięki tej inicjatywie możemy utrzymywać gotowość bojową i bezpieczeństwo strażaków na najwyższym poziomie – podkreśla Zbigniew Pukacz, prezes OSP w Płoszowie.

Grupa osób. Trzech mężczyzn ma na głowie czapki Mikołaja. Kobieta trzyma duży prezent Moment przekazania prezentu