Cieplejsze dni spowodowały roztopy. Te z kolei wpłynęły na podniesienie stanu wody na rzece Warcie. Informujemy, iż sytuacja jest opanowana. Jest duża tendencja spadkowa poziomu wody. - Możecie być spokojni. Woda opada i nie grozi nam powódź. Władze gminy Radomsko cały czas są w gotowości – zauważają strażacy z OSP Szczepocice.

 

Strażacy OSP Szczepocice podczas monitorowania poziomu wody rzeki Warty Strażacy OSP Szczepocice podczas monitorowania poziomu wody rzeki Warty

Jednostka OSP Szczepocice na polecenie władz gminy Radomsko przez kilka minionych dni kontrolowała poziomy wody na rzece Warcie.

- Na bieżąco informowaliśmy o stanie poziomu wody centrum zarządzania kryzysowego Urzędu Gminy Radomsko, jak i również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego – informuje prezes OSP Szczepocice, Arkadiusz Suchojad

- Wymienione instytucje bacznie przyglądały się sytuacji za co należą im się duże brawa– dodaje.

Informujemy, iż jest duża tendencja spadkowa poziomu wody na rzece Warcie. Poziom wody na rzece Warcie wynosi 138 cm a stan alarmowy to 150.  Druhowie OSP Szczepocice mówią wprost: „Na liczne pytania odpowiadamy jednoznacznie. Możecie być spokojni. Woda opada i nie grozi nam powódź. Władze gminy Radomsko cały czas są w gotowości”.

Strażak OSP Szczepocice podczas monitorowania poziomu wody na rzece Warcie Rzeka Warta Rzeka Warta Rzeka Warta Rzeka Warta i widoczne urządzenia do pomiaru stanu wody Fot. OSP Szczepoice