Warunki pogodowe sprawiły, że w dniu dzisiejszym (środa, 7 lutego) został przekroczony stan alarmowy na rzece Warcie. Od wczesnych godzin porannych druhowie z OSP Szczepocice kontrolują poziom wody z polecenia Urzędu Gminy Radomsko.

 

Druhowie OSP Szczepocice podczas monitorowania stanu wody na rzece Warcie  Rzeka Warta

Na chwilę obecną stan wody wynosi 154 cm.  W związku z tym druhowie OSP Szczepocice mają ogromną prośbę do mieszkańców miejscowości położnych w pobliżu terenów zalewowych.

- Prosimy o nie przestawianie naszych znaczników,  które zostały umieszczone przez naszych druhów. Wszystkie służby są w gotowości – zauważa prezes OSP Szczepocice, Arkadiusz Suchojad.

Rzeka Warta Rzeka Warta  

W związku z zaistniałą sytuacją w pełnej gotowości do podjęcia ewentualnych działań oprócz druhów OSP Szczepocice jest Urząd Gminy Radomsko.

- Na liczne pytania mieszkańców odpowiadamy: stan alarmowy na rzece Warcie został przekroczony o 4 cm, więc nie grozi nam na chwilę obecną sytuacja jaka miała miejsce w 2010 r. – zauważa druh Arkadiusz Suchojad.

fot. OSP Szczepocice