Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepocicach zrobiła kolejny krok w stronę rozwoju. Jednostka została doposażona w ciężki samochód pożarniczy marki Jelcz 010 GCBA.

Druhowie OSP Szczepocice na tle nowego samochodu pożarniczego Dwóch mężczyzn z strojach strażaków n tle samochody pożarniczego

- Zakup ciężkiego pojazdu pożarniczego znacznie poprawi skuteczność jednostki zwłaszcza podczas  gaszenia pożarów. Będzie to możliwe z uwagi na posiadaną dużą ilość wody, która wynosi 5000 l oraz środek pianotwórczy w ilości 500 l – podkreśla Arkadiusz Suchojad, prezes OSP Szczepocice.

Samochód pożarniczy marki Jelcz 010 GCBA, OSP w Szczepocicach zakupiła od OSP Kryszyna. Pojazd został zakupiony z funduszy własnych jednostki.

- Historia pojazdu zaczęła się od służby w JRG1 Ruda Śląska, po czym został on przekazany dla OSP Kruszyna, gdzie przez wiele lat służył mieszkańcom nie tylko Kruszyny, ale i całego Powiatu Częstochowskiego – wyjaśnia Arkadiusz Suchojad, prezes OSP Szczepocice.

- Serdeczne podziękowania dla zarządu OSP Kruszyna na czele z prezesem Mariuszem Kamińskim. Dziękujemy za współpracę oraz życzliwość jaka jest okazywana naszej jednostce – dodaje prezes Suchojad.

Obecnie na wyposażeniu OSP Szczepocice są dwa pojazdy ratowniczo-gaśnicze. Pierwszy to średni samochód ratowniczo – gaśniczy typu GBA Magirus Deuthz a drugi to ciężki samochód ratowniczo -gaśniczy typu GCBA Jelcz 010.

Trzy bojowe samochody pożarnicze Strażacy na tle samochodu bojowego