Adam Ścisłowski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziepółci reprezentował Gminę Radomsko podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Adam spisał się wyśmienicie – zajął II miejsce.

Grupa osób: jedna kobieta, trzech mężczyzn i chłopiec, który trzyma w ręku dyplom Grupa osób: kobieta, trzech mężczyzn i chłopiec tuż po odebraniu dyplomu

Przygoda Adama Ścisłowskiego z turniejem rozpoczęła się 15 marca tego roku. Wówczas w PSP w Płoszowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Adam zwyciężył w grupie starszej. Było to równoznaczne z tym, że uczeń VI PSP w Dziepółci będzie reprezentował Gminę Radomsko podczas kolejnego etatu konkursu.

Ten miał miejsce 10 kwietnia br. w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku. Adam zajął II miejsce.

- Jako społeczność szkolna jesteśmy bardzo dumni ze swojego ucznia i gratulujemy Mu doskonałego wyniku – przyznaje dyrektor PSP w Dziepółci, Anna Sobieraj.

Sala, ławki, dzieci podczas pisemnej części konkursu Chłopiec stoi obok samochodu pożarniczego

fot. źródło facebook PSP w Dziepółci