Jest na miarę XXI w. Jest nie tylko nowoczesna, ale co najważniejsze spełnia wszystkie kryteria w swojej kategorii. Co więcej, jest najnowocześniejszą strażnicą w Powiecie Radomszczańskim. Mowa o siedzibie OSP w Strzałkowie, do której ciężkie wozy bojowe zostały wprowadzone 24 kwietnia 2024 r. Jest to równoznaczne z tym, że od tej daty w historii jednostki OSP w Strzałkowie zaczął się nowy rozdział.

Budynek straży pożarnej oraz wozy bojowe stojące przed strażnicą Druhowie OSP w Strzałkowie przed budynkiem strażnicy

Zakończyła się rozbudowa strażnicy OSP w Strzałkowie. W nowej części znajduje się pięć boksów garażowych, nowa klatka schodowa oraz duży taras. Budynek zyskał odwodnienie liniowe, instalację fotowoltaiczną, parkingi. Zagospodarowany został również teren wokół budynku.

- Na oficjalne podziękowania przyjedzie czas podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka, który odbędzie się  1 czerwca w naszej miejscowości. Już dziś, pozwalamy sobie podziękować wójtowi Gminy Radomsko, Romanowi Radczycowi, ponieważ bez Jego zaangażowania nie udałoby się zrealizować tego zadania – zauważa prezes OSP  w Strzałkowie, Michał Olczyk.

Nowa siedziba OSP w Strzałkowie z lotu ptaka Nowa siedziba OSP w Strzałkowie