960 kg "elektrośmieci" i 100 kg baterii oddali mieszkańcy Gminy Radomsko podczas ubiegłotygodniowej mobilnej zbiórki elektroodpadów przeprowadzonej przez PGK w Radomsku. Tym samym Gmina Radomsko uplasowała się na pierwszym miejscu wśród gmin biorących udział w akcji. Jesteśmy lepsi nawet od Miasta Radomsko!

Mobilna zbiórka elektroodpadów na terenie Gminy Radomsko została przeprowadzona w poniedziałek 5 czerwca. Akcja miała miejsce na terenie: Płoszowa, Dziepółci, Strzałkowa, Kietlina i Szczepocic. Po zważeniu elektrośmieci okazało się, że mieszkańcy naszej gminy przekazali  960 kg elektroodpadów i 100 kg baterii.

- Jestem dumny z mieszkańców gminy. Uczestnictwem w akcji dali dowód na to, że oddając zużyty sprzęt przyczynili się do poprawy jakości środowiska, a tym samym dali dowód ogromnej świadomości ekologicznejmówi wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Zbiórka elektroodpadów była prowadzona także na terenie gminy Masłowice i Gomunice oraz w mieście Radomsko.

W poszczególnych gminach zebrano:

1. Gmina Radomsko – 960 kg elektroodpadów i 100 kg baterii
  2. Miasto Radomsko – 860 kg elektroodpadów i 20 kg baterii
  1. Gmina Gomunice – 475 kg elektroodpadów i 145 kg baterii
  1. Gmina Masłowice – 220 kg elektroodpadów i 220 kg bateri

Samochód ciężarowy z otwartą naczepą. Przed samochodem stoi paleta, na której znajduje się zużyty sprzęt RTV i AGDMężczyzna wrzuca zużyty sprzęt AGD do pojemnika

Na tle całości zgromadzonego uszkodzonego sprzętu prym wiodły tostery, suszarki do włosów oraz stare telewizory, magnetowidy oraz odtwarzacze DVD i dekodery TV. Sporo przyjętych zostało także laptopów, drukarek komputerowych i baterii.

Spośród gratisowych roślin, które mieszkańcy otrzymywali w zamian za oddane „elektrośmieci”  największym wzięciem cieszyły się thuje, tawuły i jałowce.

Akcja była prowadzona przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku wspólnie z firmą Remondis i Electro-System Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. przy współudziale Nadleśnictwa Radomsko.