Na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej spotkała się społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie. Była wspaniała radosna atmosfera. Były wyróżnienia  dla nauczycieli i pracowników. I wreszcie było ślubowanie uczniów klasy pierwszej, dla których 12 października 2023 roku będzie bardzo ważnym dniem w ich życiu.

Poczet sztandarowy Dyrektor PSP w Płoszowie podczas przemówienia Grupa osób - uczestników akademii z okazji Dnia Nauczyciela w PSP w Płoszowie

Zgodnie z tradycją szkoły akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu Polski. Następnie głos zabrała dyrektor PSP w Płoszowie, Beata Przygoda-Pukacz, która w pierwszej kolejności przywitała przybyłych gości, wśród których był m.in. wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc i kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, Beata Pałecz.

Dyrektor Przygoda – Pukacz złożyła również życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a tym którzy szczególnie się wyróżnili wręczyła „Nagrody Dyrektora Szkoły”.  Nagrodzeni nauczyciele to: Iwona Adamek, Angelika Aksman, Bożena Bliszta, Ewa Gorządek, Małgorzata Kukulska, Renata Kwarta. Nagrodzeni pracownicy to: Karolina Frączyk, Aleksandra Gniatkowska, Małgorzata Baran, Anna Banowska, Wacław Olczyk.

Podziękowania a zarazem gratulacje dla wyróżnionych nauczycieli oraz pracowników szkoły na ręce dyrektor Beaty Przygody – Pukacz złożył wójt Gminy Radomsko.

- Dziękuję za codzienne, niezwykle trudne i pracochłonne kształtowanie umysłów i charakterów uczniów. Niech Państwa wiedza i pasja spotyka się z szacunkiem. Życzę, aby wykonywanie tego pięknego zawodu dostarczało Państwu zadowolenia i społecznego uznania – mówił wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc.

Wójt wręcza kwiaty pani dyrektor

Były też podziękowania dla wójta. Społeczność płoszowskiej szkoły wdzięczność za okazane zainteresowanie, życzliwość i troskę okazywaną szkole  wyraziła za pomocą fotorelacji zdjęciowej, która w postaci kolażu została przekazana wójtowi Romanowi Radczycowi.

Wielką chwilę podczas akademii mieli uczniowie klasy pierwszej. Ślubowanie to wyjątkowy dla nich dzień. Uczniowie ślubowali na sztandar szkoły a uroczystego pasowania na pełnoprawnych uczniów PSP w Płoszowie dokonała dyrektor Beata Przygoda – Pukacz.

Grupa dzieci - uczniów klasy I Moment ślubowania uczniów klasy I Moment pasowania na ucznia. Pasuje dyrektor PSP w Płoszowie Dyrektor PSP w Płoszowie podczas pasowania na uczniaMoment pasowania na ucznia Moment pasowania na ucznia Moment pasowania na ucznia Moment pasowania na ucznia Pierwszoklasiści trzymają w dłoniach dyplomy Pierwszoklasiści trzymają w dłoniach dyplomy Pierwszoklasiści trzymają w dłoniach dyplomy Wójt podczas wręczania upominków pierwszoklasistom Wójt podczas wręczania upominków pierwszoklasistom Grupowe zdjęcie uczestników akademii z okazji Dnia Nauczyciele w PSP w Płoszowie

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie skromnych upominków przez wójta Gminy Radomsko – Romana Radczyca, prezes Stowarzyszenia Aktywni dla Płoszowa – Ewę Kornacką  oraz radnego Gminy Radomsko – Stefana Koćwina.

Jak na akademię przystało była i część artystyczna, którą "pod okiem" Iwony Adamek i Renaty Karasińskiej przygotowali uczniowie płoszowskiej szkoły.

Uczestnicy akademii z okazji Dnia Nauczyciela Uczestnicy akademii z okazji Dnia Nauczyciela Uczestnicy akademii z okazji Dnia Nauczyciela