Punktualnie o godz. 11.11, 5 listopada 2023 r. wyruszył Radomszczański Bieg Niepodległości. Pomimo niesprzyjającej pogody 150 biegaczy pobiegło dla Niepodległej m.in. ulicami Strzałkowa (Gmina Radomsko).

 

 Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości   Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości   Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości   Kobieta w sportowym stroju i w biało - czerwonym wianku na głowie. Obok stoi mężczyzna w sportowym stroju

Uczestnicy tegorocznego Radomszczańskiego Biegu Niepodległości mieli do pokonania trasę o długości 10 km. 150 biegaczy pobiegło dla Niepodległej m.in. ulicami Strzałkowa. Można ich było spotkać na ulicy Reymonta, Kopernika, Kochanowskiego i Strzałkowskiej.

- Gmina Radomsko już po raz drugi gości na swoim terenie biegaczy, którzy szacunek dla Ojczyzny wyrażają poprzez bieg. Jestem dumny z tego, że  Gmina Radomsko ma swój udział w uczczeniu 105. rocznicy odzyskania przez Polskę nieodległości. Jestem pełen podziwu dla osób, które pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych stanęły na linii mety i pokonały 10 kilometrów oddając w ten sposób hołd wolnej i niepodległej Polsce – mówił wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Kobieta i dwóch mężczyzn stojących pod parasolem  Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości   Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości  - dwie osoby są na wózkach inwalidzkich  Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości

Trasa biegu prowadziła ulicami: Świętej Jadwigi Królowej - gdzie miał miejsce start -  Jagiellońską - Wyszyńskiego - Reymonta (Strzałków) – Kopernika – Reymonta – Kochanowskiego – Strzałkowską – Strażacką - Jodłową- Partyzancką – Starowiejską - Świętej Jadwigi Królowej – gdzie znajdowała się meta.

Organizatorami wydarzenia był MOSiR w Radomsku oraz Miasto Radomsko.

Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości   Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości   Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości   Kobieta i trzech mężczyzn stojących na murawie boiska pod parasolami  Czterech mężczyzn stojących na murawie boiska pod parasolami Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości   Uczestnicy Radomszczańskiego Biegu Niepodległości