Sukcesem zakończył się udział uczniów PSP w Płoszowie w Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja obcojęzyczna – jak cudownie to brzmi”. Maja Dziadek i Dariusz Ciupiński w swoich kategoriach zajęli III miejsce natomiast Mateusz Tomicki został wyróżniony.

Dziewczynka i dwaj chłopcy. Wszyscy trzymają dyplomy

Konkurs adresowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz młodzieży Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.  Zadaniem uczniów była recytacja wierszy w wybranym języku obcym: niemieckim, angielskim lub rosyjskim.

Z terenu Gminy Radomsko w konkursie uczestniczyli uczniowie PSP w Płoszowie. Maja Dziadek zaprezentowała wiersz w języku angielskim i zajęła III miejsce, Dariusz Ciupiński recytując wiersz w języku rosyjskim zdobył III miejsce, Mateusz Tomicki recytując utwór w języku niemieckim otrzymał wyróżnienie.

Dziewczyna w czarnych spodniach, czarnej marynarce i białej bluzce podczas recytacji utworu Chłopiec w białej koszuli podczas recytacji utworu. W tel widoczne kwiaty Chłopiec w białej koszuli i czarnej marynarce podczas recytacji

- Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów. Tym bardziej, że konkurs stał na wysokim poziomie. Maja, Darek i Mateusz wykazali się dobrą znajomością języków obcych, dużymi umiejętnościami recytatorskimi oraz interpretacją wybranych utworów – podkreśla dyrektor PSP w Płoszowie, Beata Przygoda-Pukacz.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mieli także możliwość wysłuchania wykładu w języku niemieckim pt. „Niemiecka literatura młodzieżowa”, który poprowadziła Agnieszka Reszka z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Honorowy patronat nad konkursem, który odbył się w ZSDiOŚ w Radomsku objęli: Starosta Powiatu Radomszczańskiego, Prezydent Miasta Radomska, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Kino za Rogiem.

Dyplom: widoczne napisy i rozłożona książka Dyplom: widoczne napisy i rozłożona książka Dyplom: widoczne napisy i rozłożona książka

Fot: źródło facebook ZSDiOŚ w Radomsku