Sołtysi z Gminy Radomsko uczestniczyli w Wojewódzkim Dniu Sołtysa. Jak podkreślali poprzez organizację takich imprez następuje integracja środowiska.

Wydarzenie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Sołtysi z Gminy Radomsko uczestniczyli w nim niemal w komplecie.

- Jeśli chodzi o takie wydarzenia jak to sobotnie, to mają dla nas ogromne znaczenie. Staram się bywać na każdych spotkaniach, bo uważam, że jeśli społeczeństwo mnie wybrało, to mam obowiązek godnie reprezentować gminę i moją wieś – mówi Halina Sierant, sołtys Dąbrówki.

Podczas koncertu, który został zorganizowany przez władze województwa łódzkiego były gratulacje, podziękowania, koncerty, a przede wszystkim rozmowy o tym, jak wspólnie działać, żeby sołectwa w Łódzkiem dalej się rozwijały i spełniały oczekiwania swoich mieszkańców.

Sołtysi z terenu Gminy Radomsko w towarzystwie wicemarszałka Zbigniewa ZiembySołtysi z terenu Gminy Radomsko na tle banneru województwa łódzkiego

To sołectwa najlepiej określają swoje potrzeby, a to daje możliwość do ich realizacji – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Piotrkowską odsłonę Wojewódzkiego Dnia Sołtysa uświetnił koncert Zespołu „Piliczanie” oraz Krystyny Giżowskiej, z którą na koniec, największe przeboje piosenkarki, śpiewała cała sala.

O podniebienie gości uroczystości zadbały koła gospodyń wiejskich z powiatu piotrkowskiego.