„ERA Travel… i jesteś na dobrej drodze” takie hasło przyświeca konkursowi na spot filmowy. Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Radomszczańskiego.

Konkurs jest jednoetapowy i otwarty dla wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Radomszczańskiego. Szkoła biorąca udział w konkursie, może zgłosić do udziału dowolną liczbę zespołów uczniowskich.

Celem konkursu jest motywowanie mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego do uprawiania tzw. turystyki weekendowej i turystyki jednego dnia, a także propagowanie stylu zdrowotno-rekreacyjnego, jako sposobu spędzania wolnego czasu: wędrówka, rekreacja, wysiłek fizyczny. W konkursie liczy się także prezentacja regionu, okolicznych miejscowości, zabytków i miejsc pamięci narodowej oraz walorów turystycznych.

Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy nagrać film, spot promujący walory turystyczne okolicznych miejscowości, zabytków, miejsc pamięci narodowej powiatu radomszczańskiego. Film trzeba będzie dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Radomsku. Konkurs zakończy się 29 września.

Na zwycięskie zespoły czekają nagrody:

1. miejsce – nagroda finansowa w wysokości 1000 zł brutto z przeznaczeniem na zakup wyposażenia szkoły lub pomocy dydaktycznych,
  2. miejsce – nagroda finansowa w wysokości 600 zł brutto na zakup wyposażenia szkoły lub pomocy dydaktycznych,
  3. miejsce – nagroda finansowa w wysokości 400 zł brutto na zakup wyposażenia szkoły lub pomocy dydaktycznych.

Spoty nagrodzone w konkursie zostaną wyemitowane na stronie internetowej, mediach społecznościowych organizatora oraz emitowane będą podczas innych działań Biura Promocji i Rozwoju Powiatu. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na profilu ERA Travel.

Plakat informacyjny konkursu Era Travel