Ruszyła 12. odsłona akcji Narodowego Czytania. Tym razem Prezydent RP Andrzej Duda zaprasza do wspólnego czytania lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Finał akcji odbędzie się w sobotę 9 września br. W imieniu organizatorów wydarzenia zapraszamy do zgłaszania swojego udziału.

List Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcający do udziału w Narodowym Czytaniu 2023

Fot. Konrad Filip Komarnicki/KPRP

„ (…) To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu (…)” napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście przesłanym do wójta Gminy Radomsko Romana Radczyca.

„ (…) Chciałbym, aby tegoroczna lektura pogłębiła też namysł nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy. I żeby, zwłaszcza dzisiaj, w obliczu agresywnego rosyjskiego imperializmu, odwołując się do powstańczego czynu, powieść Orzeszkowej jeszcze bardziej umocniła przekonanie o podstawowym prawie każdego narodu do własnej wolności i suwerenności (…)” – dodaje Prezydent RP.

Formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu 2023 znajduje się na stronie: www.prezydent.pl