Rodzinno – turystyczny rajd rowerowy, do udziału w którym zaprasza Starostwo Powiatowe w Radomsku w ramach projektu "ERA Travel i ERA Smaku... i jesteś na dobrej drodze" odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 września 2023 r. Wiek nie gra roli, liczy się dobry humor. Organizator zapewnia liczne atrakcje: mi.n. kulinarną ucztę, rodzinne gry, zabawy i konkursy.

Plakat informacyjny zapowiadający wydarzenie (rajd rowerowy i piknik), które odbędzie się 3 września br.

Program „ERA Travel, ERA Smaku… i jesteś na dobrej drodze”:

Rodzinny rajd rowerowy i piknik

godz. 10.30- 12.00
rodzinny rajd rowerowy do Podświerku
/start: parking przy Starostwie Powiatowym; meta: Punkt Edukacyjny Podświerk/
zapisy http://rowerzysci.radomsko.pl/dobradroga

(w rajdzie mogą także uczestniczyć osoby, które nie dokonały wcześniejszego zapisu)

godz. 12.00 – 16.00
rodzinny piknik /Punkt Edukacyjny Podświerk/

Podczas wydarzenia będzie miała miejsce degustacja potraw od lokalnych rolników, producentów żywności oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Będą pokazy policyjne, strażackie oraz pogadanki z leśnikiem, sportowy trening; strzelnica, pokaz samochodów zabytkowych; animacje dla dzieci, konkursy, zabawy z nagrodami (Fundator nagród Ontex)

- Zasmakujemy radomszczańskiej zalewajki, kiełbasek z grilla, słodkości, sałatek, koreczków, roladek i wielu innych smakołyków. Nie zabraknie degustacji miodu z lokalnej pasieki i opowieści o życiu pszczół. Mnóstwo niespodzianek przygotuje Nadleśnictwo Radomsko, Komenda Powiatowa Policji w Radomsku oraz OSP w Kobielach Wielkich, a celność oka sprawdzimy na strzelnicy Stowarzyszenia Rota. Wszystkich zaprosimy też na wspólny trening z Xtreme Fitness Radomsko. Gwarantujemy rodzinną atmosferę i niezapomniane wrażenia, a dla milusińskich upominki ufundowane przez firmę Ontex – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Radomsku.