Stowarzyszenie Kobiet Kietlina przypomniało polskie zwyczaje i obyczaje. Nie zabrakło również polskich legend. Wszystko dzięki piknikowi „Legendy i gawędy przy ognisku”. Dużą rolę w wydarzeniu odegrali uczniowie PSP w Kietlinie, którzy przygotowali inscenizację polskich legend pod kierunkiem Jadwigi Podawca.

Grupa kobiet w kolorowych strojach - panie ze Stowarzyszenia Kobiety Kietlina Dwaj panowie w białych koszulach i niebieskich kamizelkach. Siedzą na krzesłach i grają na instrumentach Kobieta ścinająca sierpem zboże, obok której stoi mężczyzna z cepem Mężczyzna podczas prezentowania obsługi cepu

Stowarzyszenie Kobiet Kietlina w piątek 29 września na zorganizowanym przez siebie pikniku przypomniało uczestnikom wydarzenia polskie zwyczaje i obyczaje. Było o tradycyjnych wykopkach, o tym jak przed laty wyglądały żniwa, były też ludowe przyśpiewki.

Trzy dziewczynki w kolorowych strojach - uczennice PSP w Kietlinie Grupa dzieci w kolorowych staropolskich strojach - uczniowie PSP w Kietlinie Grupa osób - kobieta w ludowym stroju siedzi na krześle, widoczna jest też osoba w stroju lajkonika oraz dziewczynki w kolorowych strojach Chłopiec w stroju pastuszka i dziewczynki w kolorowych strojach Grupa dzieci w staropolskich strojach podczas przedstawienia o Warsie i Sawie

Nie zabrakło również smacznych, a co najważniejsze tradycyjnych potraw, które przygotowały Kobiety Kietlina.

Piknik współfinansowany był przez Gminę Radomsko w ramach realizacji i współpracy zadań publicznych we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zadanie z zakresu: Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fotogaleria z pikniku znajduje się na facebooku Gminy Radomsko.