Stowarzyszenie „Kobiety Kietlina” reprezentowało Gminę Radomsko podczas Regionalnych Targów Smaków odbywających się w Galerii Handlowej Promenada w Warszawie. Panie do stolicy przywiozły m.in. pierogi wyróżnione w Bitwie Regionów, swojskie wędliny, bigos oraz pyszne ciasta.

Trzy kobiety przy stoisku wystawienniczym. Panie pokazują pierogi i pasztet  Cztery panie w ludowych strojach  Kobieta krojąca ciasto  Stoisko wystawiennicze "Kobiet Kietlina"

Stowarzyszenie „Kobiety Kietlina” do udziału w Regionalnych Targach Smaków zostało zaproszone przez organizatora wydarzenia, którym była Galeria Handlowa Promenada z Warszawy.

-Nasze Targi mają na celu pokazanie mieszkańcom Warszawy polskiej tradycji i kultury. A kto to robi najlepiej jak nie Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia. Dlatego też zaczęliśmy przeglądać strony Agencji Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Rolnictwa, Departamentu Rozwoju Wsi, Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich. Tym sposobem dowiedzieliśmy się o istnieniu m.in. Stowarzyszenia „Kobiety Kietlina”. Panie chętnie odpowiedziały na nasze zaproszenie, za co zresztą serdecznie im dziękujemy, ponieważ przygotowały jedno z bardziej atrakcyjnych stoisk. Same zresztą pięknie wyglądały w swoich ludowych strojach – wyjaśnia Beata Banaszuk z Fundacji Balonowa Strona Nieba.

- Jesteśmy bardzo dumne z tego, że zostałyśmy zaproszone do udziału w Regionalnych Targach Smaków. Dla nas to ogromne wyróżnienie, że z przygotowanymi produktami możemy wystawić się w stolicy – zauważa Dorota Dębska ze stowarzyszenia „Kobiety Kietlina”.

Dwie panie, jedna z nich trzyma w reku tabliczkę z numerem 29 Trzy panie przy stoisku wystawienniczym. Jedna z pań kroi ciasto Dwie panie, jedna z nich trzyma w ręku pajdę chleba ze smalcem Dwie kobiety i mężczyzna przy stoisku wystawienniczym

Stoisko stowarzyszenia „Kobiety Kietlina” było jednym z 40. Co ważne, przygotowane przez panie produkty cieszyły się sporym zainteresowaniem kupujących. Jedną z osób, które kupiły świąteczne produkty od „Kobiet Kietlina” była rodowita radomszczanka, która od wielu już lat mieszka w Warszawie.

- Szczerze powiedziawszy jestem zdziwiona, ale pozytywnie zdziwiona, że w takim miejscu, jak Galeria Promenada, które w Warszawie jest miejscem prestiżowym, spotkałam stoisko pań z Kietlina. Jest to bardzo miłe. Panie oferują pyszne jedzenie, takie wiejskie, a w dużych miastach chętnie wraca się do korzeni – zauważa Bożena Alf.

Pięć kobiet przy stoisku wystawienniczym Sześć kobiet przy stoisku wystawienniczym Grupa kobiet przy stoisku wystawienniczym, na który znajdują się różne potrawy Trzy kobiety przy stoisku wystawienniczym. Panie trzymają w ręku pierogi i pasztet Cztery kobiety w towarzystwie Mikołaja Dwie kobiety w towarzystwie Mikołaja

Produkty, a konkretnie pierogi przywiezione przez „Kobiety Kietlina” do Warszawy zwróciły uwagę dziennikarza Radio Praga, który nie tylko ich kosztował, ale również rozmawiał o nich z ich twórczyniami.

Trzy kobiety i mężczyzna. Mężczyzna trzyma w ręku mikrofon Trzy kobiety. Jedna z nich trzyma w ręku książkę Kobieta i mężczyzna przy stoisku wystawienniczym Dwie panie i mężczyzna w czapce mikołaja. Mężczyzna w ręku trzyma pajdę chleba Grupa osób przy stoisku wystawienniczym

Panie ze Stowarzyszenia „Kobiety Kietlina” przyznają, że udział w Regionalnych Targach Smaków był dla nich ciekawym i inspirującym przeżyciem, z które zaowocowało nowymi kontaktami i wymianą doświadczeń.