Wyrazem kultywowania pięknej bożonarodzeniowej tradycji są spotkania opłatkowe, organizowane co roku w okresie przedświątecznym. W Gminie Radomsko, pierwsze z takich spotkań odbyło się w niedzielę (17 grudnia) w Płoszowie. W świątecznym wydarzeniu oprócz mieszkańców Płoszowa wzięli udział samorządowcy Gminy Radomsko, na czele z przewodniczącym Rady Gminy Radomsko, Wojciechem Łuszczyńskim i wójtem Romanem Radczycem.

Cztery dziewczynki w świątecznych strojach siedzące przy stole Grupa osób, jedna z nich - ksiądz - trzyma w ręku mikrofon Grupa osób. Jedna  nich trzyma w ręku mikrofon

Spotkanie opłatkowe przygotowało Stowarzyszenie „Aktywni Płoszów” oraz OSP w Płoszowie. Zgodnie z tradycją bożonarodzeniową wydarzenie rozpoczęło się od odczytania  fragmentów Pisma Świętego przez proboszcza parafii Płoszów ks. Antoniego Arkita. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem oraz życzeń.

Blasku opłatkowemu spotkaniu nadało świąteczne przedstawienie przygotowane przez dzieci z PSP w Płoszowie. O najmłodszych uczestnikach wydarzenia nie zapomniał Mikołaj, który do Płoszowa przyjechał wprost z Laponii.

Grupa osób na spotkaniu z Mikołajem Mikołaj rozdaje dzieciom prezenty Grupa osób - dzieci w świątecznych strojach Dwóch mężczyzn podczas składania życzeń świątecznych Grupa dziewczynek w odświętnych strojach Trzy dziewczynki siedzące przy stoliku Trzy dziewczynki podczas wykonywania układu tanecznego Dziewczynka w stroju aniołka Grupa dzieci podczas występu Cztery dziewczynki, jedna z nich w ręku trzyma mikrofon Grupa dziewczynek, jedna z nich trzyma w ręku mikrofon Grupa osób siedzących na krzesłach