W okresie bożonarodzeniowym w wielu miastach i miasteczkach rozbrzmiewają najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki, a także współczesne kompozycje. Nie inaczej będzie w Radomsku!  11 stycznia r. na deskach Miejskiego Domu Kultury wystąpi Nieetatowa Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w wykonaniu której uczestnicy wydarzenia usłyszą kolędy i pastorałki. Na wydarzenie zaprasza m.in. wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Plakat informujący o koncercie kolęd i pastorałek

Koncert odbędzie się 11 stycznia (czwartek) o godz. 17.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Zainteresowane osoby wejściówki mogą odebrać w kasie MDK od 4 stycznia br.

Nieetatowa Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wystąpi na deskach MDK po raz drugi. Pierwszy jej występ, który de facto został bardzo dobrze przyjęty przez mieszkańców Miasta Radomska i Powiatu Radomszczańskiego, odbył się w maju 2023 r. z okazji Dnia Matki.

Bożonarodzeniowy koncert kolęd i pastorałek wzorem majowego wydarzenia poprowadzą:  Aneta Wlazłowska oraz Dariusz Kaczmarek, na co dzień funkcjonariusze KPP w Radomsku.

Nieetatowa Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oficjalnie została powołana do życia decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi w marcu 2023 r. W jej skład wchodzi 27 osób. Orkiestra prowadzona jest przez kapelmistrza, st. post. Kamila Streit – Wlaźlaka.