25 stycznia 2022 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Filii w Płoszowie GBP w Strzałkowie po generalnym remoncie, który znacznie zmienił wygląd i wizerunek tej jakże ważnej dla miejscowej społeczności placówki. Remont sfinansowany został przez Gminę Radomsko.

Uroczystość zainaugurowana została symbolicznym przecięciem wstęgi przez Wójta Gminy Radomsko, Romana Radczyca, pracowników biblioteki oraz przedstawicieli drużyny harcerskiej.W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście – Przewodniczący Rady Gminy Radomsko, członkowie Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy Radomsko, Radni z terenu Płoszowa i Okrajszowa, Sołtys Płoszowa i Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Płoszowie. Nie zabrakło podziękowań, kwiatów, pamiątkowych zdjęć i słodkiego, pysznego poczęstunku.

Wnętrze filii bibiloteki po remoncieWójt Gminy Radomsko wręcza kwiatyGoście na otwarciu filli biblioteki

Pracownicy biblioteki, jak również jej czytelnicy i sympatycy oraz harcerze, dziękują Władzom Gminy Radomsko za przeprowadzoną modernizację pomieszczeń, a wszystkim obecnym na uroczystości za przemiłą atmosferę.