Wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc odebrał promesy potwierdzające przyznanie funduszy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na realizację ważnych zadań inwestycyjnych na terenie gminy.

Mężczyzna trzymający w ręku tabliczkę z napisami

Na przestrzeni kilkunastu tygodni Urząd Marszałkowski w Łodzi przyznał wiele grantów z różnych dziedzin, m.in. z dziedziny kultury, zdrowia czy wspierania zabytków. Na liście beneficjantów znalazła się Gmina Radomsko.

Wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc odebrał promesy:

- w ramach Programu Kulturalnie Regionalnie – OSP Strzałków: regionalny dorobek kultury – 22, 200 tys. zł

- w ramach Programu „Zdrowe Łódzkie na plus” - promocja zdrowia, edukacja zdrowotna i profilaktyka chorób – 20 tys. zł,

- w ramach Programu „Łódzkie Ratuje Zabytki” -  Parafia Katolicka pw. Nawiedzenia NMP w Strzałkowie – chór muzyczny (pierwsza połowa XVIII w.) wyposażenie kościoła parafialnego pw. Nawiedzenia NMP: prace konserwatorsko – restauracyjne – 150 tys. zł.

Mężczyzna trzymający w ręku tabliczkę z napisami Mężczyzna trzymający w ręku tabliczkę z napisami Grupa osób trzymających w ręku tabliczki z napisami