Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku informuje, że do 30 kwietnia 2023 roku prowadzi nabór zgłoszeń do pomocy żywnościowej z  „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa” Podprogram 2021 Plus, który współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

O pomoc mogą ubiegać się osoby i rodziny, których miesięczny dochód netto nie przekracza 220 proc. odpowiedniego kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej czyli:

• dla osoby samotnej 776,00 zł x 220% = 1.707,20 zł,
  • dla osoby w rodzinie 600,00 zł x 220% = 1.320,00 zł.

Dochód ustalany będzie na podstawie niżej wymienionych dokumentów, które należy dostarczyć w w/w terminie do pracowników GOPS, w szczególności:

• Zaświadczenia o dochodach z tytułu pracy zawodowej, umowy zlecenia, umowy o dzieło, z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej potwierdzonej uzyskiwanie dochodów przez Urząd Skarbowy lub księgowego prowadzącego rozliczenia,
  • Decyzję lub odcinek z ZUS lub KRUS o wysokości pobieranego świadczenia emerytalnego, rentowego, renty rodzinnej,
  • Decyzję o pobieranych zasiłkach rodzinnych,
  • Nakaz podatkowy,
  • Oświadczenia o pracy dorywczej.

Dochody będą ustalane w odniesieniu do miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku.

Dokumenty należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku
(ul. Piłsudskiego 34, 97-500 Radomsko, budynek B, pokój nr 2a) w ustalonym terminie.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni bezpośrednio w Ośrodku lub pod nr telefonu: 44/683-28-41 lub 733-777-662 w godzinach od 7.30 do 15.00.

Zalacznik-nr-5 -Skierowanie POPŻ