Pszczoły dla przyrody i człowieka robią bardzo wiele. Nic zatem dziwnego, że człowiek chce się tym pożytecznym owadom odwdzięczyć. W Gomunicach, w minioną sobotę (20 maja) dla pszczół pobiegli i pomaszerowali duzi i mali. Wśród dużych, liczną grupę stanowili samorządowcy, wśród których byli wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc oraz sekretarz Gminy Radomsko Grzegorz Wierzbicki.

 

Sobotnia impreza w Gomunicach została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Pszczół. Było to pierwsze tego typu wydarzenie w gminie określanej mianem Słodkiej Strony Województwa Łódzkiego.

Uczestnicy wydarzenia wzięli udział w biegu na 5 km oraz marszu nordic walking na dystansie 2,5 km. Był też bieg dla dzieci na dystansie 500 metrów oraz spacer VIP (1 km).

Grupa mężczyzn w sportowych strojach. Wśród nich znajduje się duża maskotka pszczoły i kobieta w mundurze leśnikaDorosła kobieta i mała dziewczynka w stroju pszczółki podczas biegu leśnymi ścieżkami Grupa osób przygotowuje się do bieguLiczna grupa dzieci przygotowuje się do biegu po lesie Mężczyzna w sportowym stroju wręcza medale uczestnikom biegu pszczół Trzej mężczyźni w sportowych strojach. Jeden z nich prezentuje medal. Wśród panów znajduje się kobieta w mundurze leśnika

Na spacer po gomunickich lasach wybrali się również samorządowcy Gminy Radomsko: wójt Roman Radczyc i sekretarz Grzegorz Wierzbicki.

Oprócz biegów i  spaceru organizator słodkiego wydarzenia (Gmina Gomunice) przygotowała  szereg innych atrakcji. Była strefa leśna Nadleśnictwa Radomsko oraz strefa zdrowia z łódzkim oddziałem NFZ. Nie zabrakło również stoisk z miodem i wyrobami pszczelimi.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół „Samokhin Band” z gościnnym udziałem Sebastiana Wojtczaka. W repertuarze artystów znalazły się utwory Zbigniewa Wodeckiego, wśród nich oczywiście „Pszczółka Maja”.

Stoiska wystawiennicze w murawie boiskaStoisko wystawiennicze na murawie boiska Okazjonalne medale w kształcie pszczołyStoisko wystawiennicze NFZ, przy którym stoi mężczyznaKobieta i mężczyzna w strojach sportowych. Mężczyzna wręcza kobiecie medal w kształcie pszczołyGrupa osób w strojach sportowych. Na pierwszym planie widoczna kobieta trzymająca na rękach dziewczynkę w stroju pszczółki Grupa mężczyzn w strojach sportowych. Dwóch z nich trzyma w ręku telefony komórkowe  Dzieciaki biegnące po lesie. Maluchom dopingują stojący obok dorośli Duża grupa dzieci, z którymi do zdjęcia pozuje maskotka pszczółki Pięciu mężczyzn na scenie. Czterej z nich gra na instrumentach muzycznych, jeden trzyma w ręku mikrofon i śpiewa