Koło Gospodyń Wiejskich „Makowe Panienki” z Kietlina w ramach projektu „Mikrogranty w Łódzkiem 2024” pozyskało grant w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu „Ogniskowe figle – swojska biesiada w blasku płomieni”. Celem projektu jest promowanie ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu oraz integracja mieszkańców miejscowości Kietlin.  

 

Grupa pań w kolorowych strojach. Panie stoją w środku wystawienniczego stoiska Kobieta w kolorowym stroju. Kobieta trzyma w ręku mikrofon

Jak zauważa prezes KGW „Makowe Panienki” Bożena Dobrzańska motywacją do napisania projektu byli mieszkańcy Kietlina.

- Podczas rozmów z mieszkańcami naszej miejscowości często słyszałam, że w naszej miejscowości brakuje miejsca na wspólne spotkania między innymi przy ognisku. Wraz z koleżankami podjęłyśmy wyzwanie. Napisałyśmy projekt i wysłałyśmy do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi  – zauważa Bożena Dobrzańska.

Udało się! KGW „Makowe Panienki” z Kietlina znalazło się na liście laureatów MIKROGRANTY W ŁÓDZKIEM 2024. Jest to równoznaczne z tym, że Koło otrzymało na realizację projektu 5 tys. zł.

- Nasz projekt zakłada budowę chodnika o długości 15 metrów, który będzie poprowadzony od wiejskiej otwartej altany znajdującej się przy ul. Radomszczańskiej w Kietlinie do nowopowstałego paleniska o wymiarach 4 metry na 4 metry. Pojawią się też nowe nasadzenia oraz ławki, które usytuowane zostaną wokół paleniska – wyjaśnia Bożena Dobrzańska.

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie realizacja projektu rozpocznie się dokładnie za miesiąc, czyli 1 sierpnia 2024 r. Prace powinny zakończyć się do 15 września 2024 r.