Niesienie pomocy mają we krwi. Pomagają nie tylko ludziom, ale i zwierzętom. Dzięki zorganizowanej przez nich akcji psy oraz koty z bełchatowskiego schroniska otrzymały karmę i koce. Mowa o strażakach ochotnikach z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy jednostce OSP w Kietlinie.

Inicjatorkami akcji mającej na celu wsparcie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Bełchatowie, w którym schronienie znajdują porzucone zwierzęta z Gminy Radomsko były Nikola Gajda i Partycja Walaszczyk z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy jednostce OSP w Kietlinie. W działaniach wspierał je straszy kolega, a zarazem druh OSP Kietlin, Przemysław Kaczmarczyk.

Przedstawiciele OSP Kietlin z darami dla zwierzaków- Uznaliśmy, że jeżeli na co dzień ratujemy mienie i zdrowie ludzi to musimy też zadbać o naszych czworonożnych przyjaciół – mówi Nikola Gajda.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy tych młodych ludzi. Udowadniają, że są wrażliwi nie tylko na krzywdę ludzką, ale i naszych czworonożnych przyjaciół. Udowadniają, że w każdej sytuacji można na nich liczyć – zauważa wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc, który nad akcją sprawował patronat.

Zbiórka została zorganizowana na terenie całej gminy. Trwała od 22 marca do 5 kwietnia. Największym zainteresowaniem cieszyła się wśród mieszkańców Kietlina.Przedstawiciele gminy z pracownikiem schroniska oglądają boksy z psamiTrzy psy zamknięte w boksie

- Zbiórkę organizowaliśmy po raz pierwszy. Z jej efektów jesteśmy zadowoleni. Za rok z pewnością ją powtórzymy – wyjaśnia Nikola.

Dary (karma sucha i mokra, zabawki dla kociąt i szczeniąt, podkłady higieniczne, kocyki) trafiły do bełchatowskiego schroniska w środę 12 kwietnia. Strażakom ochotnikom w ich przekazaniu towarzyszył wójt Roman Radczyc, sekretarz Gminy Grzegorz Wierzbicki oraz pracownik urzędu Katarzyna Zasada.

Obecnie w bełchatowskim schronisku przebywa 21 psiaków z terenu Gminy Radomsko. Co ważne, czworonogi z naszej gminy znajdują nowy dom. W 2022 r. znalazło go 5 psów, w tym już jeden.

Wójt niesie karmę dla psów do schroniskaStrażak niesie dary dla schroniskaPies podczas szkoleniaWybieg dla kotów w schroniskuWybieg dla kotów w schroniskuWybieg dla kotów w schroniskuDwa psy w boksie, jeden trzyma miskę w zębachTrzy psy w boksieInicjatorka zbiórki karmy w trakcie jej wnoszenia do schroniskaKarma przywieziona do schroniskaTrzy psy w dwóch boksachPrzedstawiciele gminy rozmawiają z pracownikiem schroniska trzymającym psaKarma dla zwierząt w auciePracownik schroniska niesie karmę do pomieszczenia