Wzorem lat ubiegłych druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kietlinie z okazji Dnia Strażaka zorganizowali uroczysty apel. Podczas uroczystości podziękowano strażakom za ich codzienną służbę i zaangażowanie, a także wręczono strażackie odznaczenia.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kietlinie, podczas której modlono się za zdrowie i bezpieczeństwo dla druhów i ich rodzin w czasie działań związanych z obowiązkami strażaka – ratownika.

Złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na grobach druhów, którzy odeszli na wieczną wartę stanowiło kolejny element obchodów Dnia Strażaka.  

Główne uroczystości miały miejsce na placu przed Ochotniczą Strażą Pożarną w Kietlinie. W uroczystym apelu, któremu przewodniczył, prezes OSP w Kietlinie, Mariusz Wielgos uczestniczyli m.in. prezes Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Radomsku, druh Henryk Czubaj oraz wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Mężczyźni i kobieta w mundurach strażackich. Dwaj mężczyźni trzymają obraz św. FlorianaGrupa osób w mundurach strażackich. Dwóch mężczyzn dokonuje przeglądu OSPTrzech mężczyzn. Dwóch w mundurach, jeden w cywilnym ubraniu

Wydarzenie było okazją do docenienia druhów z OSP w Kietlinie. Za zaangażowanie i wkład prac związanych z rozwojem jednostki Zarząd Powiatowy OSP RP odznaczył srebrnym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa druha Andrzeja Kaczmarczyka i druha prezesa gminnego Wojciecha Łuszczyńskiego. Brązowym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa Zarząd Powiatowy OSP RP odznaczył: druhnę Sylwię Michałek, Wiolettę Michalską, Beatę Wielgos, Katarzynę Wielgos, Kamilę Wyciszkiewicz oraz druha Jakuba Wyciszkiewicza.

Trzech mężczyzn. Jeden wpina w klapę marynarki odznaczenie.Dwie kobiety i mężczyzna. Wszyscy w mundurach strażackich. Mężczyzna wpina w klapę marynarki kobiety odznaczenie.W pierwszym szeregu cztery kobiety w strażackich mundurach. Za nimi stoją mężczyźni w mundurach strażackich

- Druhny i Druhowie, przyjmijcie wyrazy uznania i szacunku za Waszą ofiarną służbę. To wy, nie bacząc na własne bezpieczeństwo, jesteście zawsze gotowi nieść pomoc i wsparcie potrzebującym. Dziękuję za sumienne, odpowiedzialne i sprawne działania związane z ratowaniem życia, zdrowia i mienia ludzkiego oraz środowiska – mówił podczas uroczystego apelu wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.   

Słowa uznania pod adresem druhów skierowała także prezes Stowarzyszenia Kobiet Kietlina.   

W imieniu swoim oraz wszystkich pań ze Stowarzyszenia składam najserdeczniejsze życzenia wytrwałości, siły, tylu powrotów ilu wyjazdów – mówiła prezes Aniela Biernacka, która na ręce prezesa OSP w Kietlinie złożyła bukiet kwiatów.  

Dwóch mężczyzn i kobieta. Kobieta wręcza bukiet kwiatów mężczyźnieGrupa mężczyzn w mundurach. Dwóch z nich trzyma sztandaryGrupa kobiet i mężczyzn w mundurach strażackich Grupa mężczyzn w szeregu. Jest wśród nich kobietaKobiety i mężczyźni w trakcie wręczania odznaczeń Trzy kobiety w mundurach strażackich. Jednej z nich mężczyzna w mundurze strażackim wręcza odznaczenieTrzy kobiety i mężczyzna. Mężczyzna w mundurze strażackim odznacza jedną z kobiet Kobiety i mężczyzna. Mężczyzna w mundurze odznacza kobietęTrzy kobiety i mężczyzna. Mężczyzna składa gratulacje kobietomTrzech mężczyzn w mundurach. Jeden z nich trzyma sztandarDwóch mężczyzn. Jeden z nich przemawiaTrzy kobiety i dwóch mężczyzn. Jedna z kobiet trzyma w ręku bukiet kwiatów