W sołectwie Szczepocice zakończono realizację zadania w ramach Programu "Sołectwo na Plus" finansowanego z budżetu województwa łódzkiego. Dotacja pozyskana przez Gminę Radomsko została przeznaczona na realizację zadań inwestycyjnych dla OSP Szczepocice i KGW „Szczepocice Rządowe nad Wartą”.

 

Podpory ratownicze wykorzystywane przez straż do stabilizacji pojazdu po wypadku  

W sołectwie Szczepocice w ramach projektu „Sołectwo na Plus” OSP Szczepocice zakupiło podpory ratownicze teleskopowe z pasem.

- Podpory wykorzystywane są w szeroko pojętej stabilizacji ratowniczej, głównie do powypadkowego pojazdu w sposób nie powodujący jego przemieszczania – wyjaśnia prezes OSP Szczepocice Arkadiusz Suchojad.

KGW „Szczepocice Rządowe nad Wartą” w ramach projektu zakupiło dwa stoły gastronomiczne ze stali nierdzewnej, odkurzacz przemysłowy oraz rzutnik, który umożliwi różnego rodzaju projekcie.

- Stoły gastronomiczne oraz rzutnik zostały wykorzystane do organizacji „Wieczoru Patriotycznego”, podczas którego jego uczestnicy mieli możliwość obejrzenia części artystycznej oraz spożywania potraw przygotowanych przez panie z naszego KGW – zauważa Ewa Pokora z KGW „Szczepocice Rządowe nad Wartą”.

 

Stół gastronomiczny zakupiony na potrzeby KGW "Szczepocice Rządowe nad Wartą" Odkurzacz przemysłowy zakupiony na potrzeby KGW "Szczepocice Rządowe nad Wartą" Projektor zakupiony na potrzeby KGW "Szczepocice Rządowe nad Wartą"

Projekt zakładał wspólne działania OSP Szczepocice i KWG „Szczepocice Rządowe nad Wartą”. Tak też się stało. Podczas „Wieczoru Patriotycznego” druhowie zaprezentowali jego uczestnikom podpory, a sprzęty zakupione na potrzeby KGW zostały wykorzystane do przygotowania wymienionego wydarzenia.

Wieczór Patriotyczny przygotowany przez KGW "Szczepocice Rządowe nad Wartą" Mężczyzna grający na klawiszach. Na zdjęciu widoczny projektor zakupiony na potrzeby KGW "Szczepocice Rządowe nad Wartą"

 Środki przeznaczone na realizację zadania to kwota 12 tys. zł. Zadanie w całości zostało sfinansowane z budżetu województwa łódzkiego  w ramach programu
„Sołectwo na Plus”.

Plakat informujący o dotacji projektu z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego