W poniedziałek 8 maja 2023 r. o godz. 12.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Rataja w Płoszowie będzie miała miejsce podniosła uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej por. nawigatorowi Janowi Rudkowi.

Jan Rudek to absolwent szkoły podstawowej w Płoszowie, żołnierz Kampanii Polskiej 1939 r. oraz Polskich Sił Zbrojnych, który zginął śmiercią lotnika u wybrzeży Holandii podczas II Wojny Światowej. Z inicjatywą upamiętnienia stryja wyszedł Pan Stanisław Rudek – mieszkaniec Gminy Radomsko, który składając petycję do wójta Gminy Radomsko przedstawił dokumenty dotyczące  służby wojskowej oraz tragicznej śmierci swojego krewnego.

Rada Gminy Radomsko uwzględniła petycję, ideę upamiętnienia Jana Rudka pozytywnie zaopiniował Instytut Pamięci Narodowej -  Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Pokłosiem tych działań było podjęcie przez Radę Gminy Radomsko stosownej uchwały.

Poniżej zamieszczamy program uroczystości, na którą serdecznie zapraszamy.

Plakat - różnokolorowa kartka papieru, na której widać napisy - program uroczystości