To taka mini matura. Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. W Gminie Radomsko przystąpiło do nich 62 uczniów.  We wtorek (23 maja), w pierwszym dniu egzaminacyjnego maratonu, młodzież zmierzyła się z językiem polskim.

 

Dla ósmoklasistów to bardzo ważny egzamin. Kolejnym tak ważnym sprawdzianem wiedzy i umiejętności będzie dopiero matura. Dlatego młodym ludziom zależy, aby wypaść jak najlepiej i dzięki dobrym wynikom dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

- Życzę młodzieży zdającej egzamin ósmoklasisty, aby z oddaniem podążała za swoimi marzeniami, a na pewno je wszystkie spełni. Powodzenia i wszystkiego najlepszego na egzaminie – mówi Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

Dziewczynka w galowym stroju stoi na szkolnym korytarzu z czterema chłopcami w garniturach.  Jeden z chłopców ma rozłożony ręceGrupa uczniów tuż przed egzaminem ósmoklasisty. Pięciu chłopców w garniturach i jedna dziewczynka w galowym stroju  Uczniowie klasy ósmej w trakcie losowania numerków, dzięki którym wiedzą, w której ławce mają usiąść podczas egzaminuUczennica i uczeń klasy ósmej podczas losowania numerków, dzięki którym wiedzą, w której ławce mają usiąść podczas egzaminu

Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Kietlinie do egzaminu podchodziła z dobrym nastawieniem.

- Stres w niczym mi nie pomoże. Pewnie, lekki jest, ale chyba byłoby źle, gdyby go nie było – mówili tuż przed wejściem do sali egzaminacyjnej ósmoklasiści z kietlińskiej podstawówki.

Uczniowie ósmej klasy tuż przed rozpoczęciem egzaminuUczniowie tuż przed rozpoczęciem egzaminu ósmoklasistyDwie kobiety - nauczycielki - wchodzące w skład komisji egzaminacyjnej Kobieta -dyrektor szkoły w Kietlinie - życzy uczniom powodzenia podczas egzaminu z języka polskego Uczniowie siedzą w ławkach.  Czekają na odebranie arkuszy egzaminacyjnych Dwaj uczniowie w garniturach siedzą w ławkach znajdujących się w sali egzaminacyjnej Uczniowie, na pierwszym planie uczennica w galowym stroju siedzą w ławkach w sali egzaminacyjnej

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Im lepiej napisany egzamin, tym większa szansa na wymarzoną szkołę ponadpodstawową.