Dzień Matki to wyjątkowa data, piękne i szczególne święto. Z tej wspaniałej okazji w  Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się wyjątkowy koncert. Dla mam, i nie tylko, wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ze sceny zabrzmiała przepiękna muzyka, słowem muzyczny bukiet najpiękniejszych, pachnących kwiatów. Na koncert zaprosił m.in. wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Orkiestry policyjne, to orkiestry szczególne. Grających w nich policjantów łączy nie tylko wspólna praca, ale także wspólna pasja - muzyka. I to było widać podczas wyjątkowego koncertu z okazji Dnia Matki, który odbył się w czwartek 25 maja w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Grupa osób na scenie. Większość w mundurach policyjnych. Osoby te tworzą orkiestrę Grupa osób na scenie, dwie kobiety stoją  przy mikrofonach i śpiewająGrupa osób na scenie - mężczyzna i kobieta stoją przy mikrofonach Grupa osób stojąca obok siebie. Wszyscy uśmiechnięci Grupa osób, większość w policyjnych mundurach. Osoby te tworzą Orkiestrę Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Trzy osoby na scenie. Wszystkie w policyjnych mundurach. Dwie z nich - kobieta i mężczyzna - stoją przy mikrofonach i śpiewają

Uczestnikami wydarzenia były nie tylko mamy i towarzyszące im osoby. W muzycznej uczcie dla ducha w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wzięli także udział organizatorzy koncertu: komendant Powiatowy Policji w Radomsku, podinsp. Jarosław Knapik, prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, wójt Gminy Radomsko Roman Radczyc, dyrektor MDK w Radomsku Krzysztof Zygma. Starostę powiatu radomszczańskiego Beatę Pokorę reprezentowała wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz członek zarządu powiatu Ewa Gajzler.

Grupa osób na scenie. Trzy siedzą i grają na instrumentach. Dwie stoją przy mikrofonach i śpiewają, jedna dyryguje orkiestrąGrupa osób siedząca na widowniGrupa osób na scenie grająca na instrumentachGrupa osób siedząca na widowniGrupa osób na scenie grających na instrumentachGrupa osób na widowni

Licznie zgromadzona publika, którą w klimat koncertu wprowadziła Aneta Wlazłowska oraz  Dariusz Kaczmarek, na co dzień funkcjonariusze KPP w Radomsku, w wykonaniu nieetatowej orkiestry policyjnej usłyszała przeboje muzyki popularnej. Nie zabrakło również motywu przewodniego z filmu „Akademia policyjna”.

Nieetatowa Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oficjalnie została powołana do życia decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi w marcu 2023 r. W jej skład wchodzi 27 osób. Orkiestra prowadzona jest przez kapelmistrza, st. post. Kamila Streit – Wlaźlaka. Występ w Radomsku był to drugi w historii orkiestry koncert na dużej scenie.