Mamy dzisiaj radosny dzień! 105 lat temu po 123 latach niewoli Polska powstała na nowo. 105 lat temu nasi przodkowie bohaterstwem, orężem, pracą dyplomatyczną wywalczyli nam wolną Rzeczpospolitą. Społeczność Gminy Radomsko pamięta o tym ważnym dla Polaków dniu.

 

Uczniowie w galowych strojach podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Widoczne są biało - czerwone flagi Wójt Gminy Radomsko i dyrektor PSP w Kietlinie - obje w odświętnych strojach, w klapach ubrań wpięte mają biało-czerwone kotyliony Uczniowie w galowych strojach podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości 

W każdej ze szkół Gminy Radomsko odbyły się uroczyste akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Wójt Gminy Radomsko wziął udział w apelu, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Kietlinie.

- Rocznica odzyskania niepodległości jest jedną z najważniejszych dat w polskim kalendarzu, a dla milionów Polaków okazją do manifestowania patriotyzmu, przywiązania do tradycji dumy z polskiej historii. W całym kraju mieszkańcy dekorują tego dnia swoje domy i balkony biało-czerwonymi flagami. W naszej Gminie jest podobnie, na bardzo wielu domach powiewa symbol polskości – zauważa wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Uczniowie w galowych strojach podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Widoczne są biało - czerwone flagi Uczniowie w galowych strojach podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości Uczniowie w galowych strojach podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dziś, 11 listopada w Strzałkowie i w Szczepocicach odbędą się kolejne uroczystości patriotyczne, podczas których ich uczestnicy oddadzą hołd wolnej i niepodległej Polsce.