Niecodziennym wydarzeniem w życiu kulturalnym Szczepocic był Wieczór Patriotyczny poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości, obchodzonemu corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania po 123 latach przez Polskę niepodległości. Wieczór ten odbył się dzięki KWG „Szczepocice Rządowe nad Wartą”.

 

Dziewczynki w galowych strojach. Każda z nich trzyma w ręku biało-czerwoną flagę  Grupa osób na scenie - osoby biorące udział w Wieczorze Patriotycznym  Młodzież w galowych strojach - uczestnicy uroczystej akademii przygotowanej na potrzeby Wieczoru Patriotycznego w Szczepocicach  Młodzież w galowych strojach - uczestnicy uroczystej akademii przygotowanej na potrzeby Wieczoru Patriotycznego w Szczepocicach

 W sobotę 11 listopada okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w OSP Szczepocice odbył się Wieczór Patriotyczny. W biało – czerwonej scenografii uczestnicy wydarzenia, wśród których był sekretarz Gminy Radomsko, Grzegorz Wierzbicki oraz dyrektor PSP w Szczepocicach, Katarzyna Ziembińska obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez dzieci i młodzież pt. „Droga do niepodległości”.

Chcieliśmy, aby było odświętnie, pamiętając o dumie z naszej Niepodległości –  mówi Ewa Pokora z KGW „Szczepocice Rządowe nad Wartą”.

Kobieta - dyrektor PSP w Szczepocicach i mężczyzna - sekretarz Gminy Radomsko podczas Wieczoru Patriotycznego w Szczepocicach  Mężczyzna i chłopiec. Chłopiec ubrany jest w białą koszulę i żołnierską czapkę  Uczestnicy Wieczoru Patriotycznego na scenie  Uczestnicy Wieczoru Patriotycznego na scenie  Uczestnicy Wieczoru Patriotycznego na scenie  Dziewczynka w galowym stroju trzymająca biało-czerwoną flagę  Dziewczynki w galowych strojach. Każda z nich trzyma biało-czerwoną flagę  Dziewczynki w galowych strojach. Każda z nich trzyma biało-czerwoną flagę  Dziewczynki w galowych strojach. Każda z nich trzyma w ręku biało-czerwoną flagę

Wieczór Patriotyczny w Szczepocicach to nie tylko doznania duchowe. Było też coś dla ciała. Panie z KWG „Szczepocice Rządowe nad Wartą” przygotowały dla uczestników patriotycznego wieczoru żurek oraz pyszne ciasta. Słowem, było patriotycznie, muzycznie i biesiadnie.

Osoby kupujące ciasta Osoby kupujące ciasta Osoby kupujące ciasta Grupa osób siedzących za stołem - uczestnicy Wieczoru Patriotycznego  Grupa osób siedzących za stołem - uczestnicy Wieczoru Patriotycznego