Dwie szkoły z terenu Gminy Radomsko: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Kietlinie oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczepocicach wzięły udział w III Regionalnym Turnieju Ligi Robotów w Zatoce Politechniki Łódzkiej.

 

 Robot zbudowany z klocków lego Robot zbudowany z klocków lego

Rywalizacja obejmowała trzy konkurencje: transport klocków do magazynu z wykorzystaniem wcześniej skonstruowanego robota z Lego, przejazd określoną trasą i przebycie jak najdłuższego toru jazdy.
Oprócz podstawówek z Kietlina i ze Szczepocic w turnieju robotycznym wzięła udział również Publiczna Szkoła Podstawowa z Rzejowic.

- Świetnie mieć w powiecie radomszczańskim zaangażowanych nauczycieli. Grzegorz Ciepielewski, Seweryn Gryglewski, Ania Nowak, to nauczyciele, którzy potrafią zainspirować uczniów i stwarzać możliwości ich rozwoju. Trzymamy kciuki za wszystkie zespoły i cieszymy się ze spotkania - mówi Aneta Bogdan edukatorka z projektu Laboratoria Przyszłości.

Czterej chłopcy i mężczyzna a tle banera z napisem "Liga robotów" Trzy osoby: kobieta i mężczyzna stojący obok siebie Grupa osób znajdujących się przy stole, na którym rozłożone są klocki lego Hala wystawowa - widoczni są w niej ludzie Grupa osób stojąca przy stole, na którym znajdują się klocki lego

Ten turniej oparty jest na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki. Pomaga kształtować otwarte i kreatywne umysły, na miarę XXI wieku. Projekt daje możliwość połączenia najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii oraz technologii, aby przez aktywne zaangażowanie uczniów, odkrywać ich talenty i pasje.
Liga Robotów to ogólnopolski turniej robotyczny, realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

(fot. Aneta Bogdan)