Adam Borek i Samanta Szafruga, na co dzień uczniowie klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzałkowie zostali laureatami X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Artystycznego im. K.K. Baczyńskiego „Bo przecież trzeba znów pokochać…”. Powód do dumy jest ogromny: Adam zajął I, a Samanta III miejsce w konkursie recytatorskim.

 

 Uczeń PSP w Strzałkowie podczas konkursu recytatorskiego Uczennica PSP w Strzałkowie - nastolatka trzyma w ręku dyplom

Adama i Samantę do konkursu przygotowała Katarzyna Korusiewicz, nauczyciela języka polskiego PSP w Strzałkowie.

- Jestem nie tylko zadowolona, ale wręcz dumna z moich uczniów. Adam i Samanta włożyli ogrom pracy w osiągnięcie sukcesu. Pragnę zauważyć, iż są to uczniowie, którzy  mają nietuzinkową osobowość, znakomity kontakt z uczniami oraz są ogromnie zaangażowani w pracę na rzecz szkoły. Jak widać, to procentuje  – zauważa Katarzyna Korusiewicz, nauczycielka języka polskiego w PSP w Strzałkowie.

Dwie kobiety i nastolatka

Uroczysta gala finałowa X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego i Artystycznego im. K.K. Baczyńskiego „Bo przecież trzeba znów pokochać…” odbyła się w II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.

W konkursie wzięło udział 120 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu radomszczańskiego, którzy zmagali się w kategoriach: turniej recytatorski i poezji śpiewanej w języku polskim, turniej recytatorski w języku angielskim i języku francuskim oraz konkursie plastycznym.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz mieli okazję zaprezentować utwory K. K. Baczyńskiego przed szerszą publicznością.