Przewodniczącym Rady Gminy Radomsko, Wojciech Łuszczyński. Po raz pierwszy w nowym składzie obradowali radni Rady Gminy Radomsko. Tym samym rozpoczęli nową, 5 – letnią kadencję. Ślubowanie złożył także Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

Grupa osób stojąca przed budynkiem. Radni Rady Gminy Radomsko, wójt Gminy Radomsko i sekretarz Gminy Radomsko Dwóch mężczyzn w garniturach za stołem prezydialnym. Tuż za nimi na ścianie znajduje się godło Polski

Pierwszą sesję nowej rady, która odbyła się w poniedziałek 6 maja 2024 r. prowadził, do czasu wyboru przewodniczącego, najstarszy wiekiem radny nowej kadencji – Zdzisław Dróżdż.

W pierwszej kolejności radni Rady Gminy Radomsko kadencji 2024 – 2029 złożyli ślubowanie. Uczynili to: Danuta Barska, Zdzisław Dróżdż, Wojciech Łuszczyński, Krzysztof Bartosik, Jakub Jagiełło, Adam Przerada, Mieczysław Kowalczyk, Tomasz Wieczorek, Piotr Żak, Marcin Rumin – Pluciński, Paweł Gryglewski, Marian Porzeżyński, Zbigniew Pukacz, Agnieszka Zaremba, Paweł Kłodos.

Grupa osób: kobiety i mężczyźni podczas obrad Grupa mężczyzn podczas obrad

Kolejnym punktem sesji był wybór przewodniczącego Rady Gminy Radomsko.
Jedynym kandydatem, który został zgłoszony na stanowisko przewodniczącego Rady był Wojciech Łuszczyński. Za jego kandydaturą opowiedziało się 15 radnych.

- Zaszczytną funkcję przewodniczącego Rady Gminy Radomsko będą sprawował już po raz drugi. W związku z tym bardzo dziękuję za ponowne zaufanie. Wiem jakie to zobowiązanie i odpowiedzialność. Deklaruję, iż dołożę wszelkich starań, aby obrady Rady Gminy przebiegały sprawnie, zgodnie z literą prawa dla dobra mieszkańców Gminy Radomsko – mówił tuż po wyborze Wojciech Łuszczyński, przewodniczący Rady Gminy Radomsko.

Dwóch panów w garniturach podczas podpisywania dokumentów

W trakcie kolejnego głosowania wyłoniono również wiceprzewodniczących Rady Gminy. Zostali nimi: Marcin Rumin – Pluciński i Zdzisław Dróżdż.

Pierwsza sesja nowowybranej Rady Gminy Radomsko zakłada również ślubowanie wójta. Tak też się stało.

- Tak jak przed 5 laty, tak i obecnie stawiam na kompetencje, doświadczenie, rozwój! Chcę kontynuować rozpoczętą pracę i nadal budować lepszą przyszłość Gminy Radomsko. Dla mnie Gmina Radomsko jest wielkim projektem, nad którym chcę pracować ze wszystkimi, którym zależy na rozwoju Gminy Radomsko – podkreślił wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Wójt Gminy Radomsko podczas ślubowania Grupa osób podczas składania gratulacji

Podczas pierwszych obrad radni wybrali także przewodniczących stałych komisji Rady Gminy Radomsko oraz ich składy osobowe.

Przewodniczącym Komisją Oświaty został radny Adam Przerada. Przewodnictwo w Komisji Budżetu, Rolnictwa i Rozwoju będzie należało do radnego Mieczysława Kowalczyka. Radny Tomasz Wieczorek został przewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska. Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej została radna Agnieszka Zaremba. Radny Jakub Jagiełło pokieruje natomiast pracami Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Czterech mężczyzn siedzących za stołem. Mężczyźni uczestniczą w obradach Grupa osób podczas obrad Grupa osób podczas obrad Trzej mężczyźni siedzący za stołem. Mężczyźni uczestniczą w obradach Grupa obrad podczas obrad Trzech panów podczas odczytywania protokołu z posiedzenia komisji Radni podczas obrad Czterech mężczyzn.  Jeden z nich składa gratulacje