Koniec roku szkolnego to czas podsumowań osiągnięć młodzieży we wszystkich aspektach z życia szkoły. Jednym z istotniejszych elementów jest rywalizacja sportowa. Dziś (piątek 16 czerwca) w Publicznej Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie odbyło się podsumowanie roku sportowego 2022/2023. W wydarzeniu uczestniczył wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Radomsko od września 2022 r. do czerwca 2023 r. uczestniczyli w różnych zawodach sportowych. Reprezentowali swoje szkoły w zawodach lekkoatletycznych, w turniejach tenisa stołowego czy w grach zespołowych typu siatkówka. Po 10 miesiącach osiągnięte przez nich wyniki zostały podsumowane.

Końcowa klasyfikacja została ogłoszona podczas uroczystego Podsumowania Roku Sportowego 2022/2023.

W klasyfikacji punktowej w rywalizacji sportowej dziewcząt ze szkół podstawowych Gminy Radomsko I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Kietlinie. Drugie miejsce dla swojej szkoły wywalczyły sportsmenki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Strzałkowie. Na trzeciej lokacie uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Szczepocicach, a na czwartej Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Rataja w Płoszowie.

W klasyfikacji punktowej w rywalizacji sportowej chłopców ze szkół podstawowych Gminy Radomsko I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Strzałkowie.  Na drugim miejscu uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Kietlinie. Trzecie miejsce wywalczyli sportowcy z Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Rataja w Płoszowie. Czwarta lokata przypadła Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Szczepocicach, a piąta Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Dziepółci.

Kobieta, mężczyzna i dwie dziewczynki. Mężczyzna gratuluje dziewczynkomDwie dziewczynki pokazują dyplomGrupa osób stojąca na tle napisu "Podsumowanie Roku Sportowego"Kobieta, mężczyzna i dwóch chłopców. Mężczyzna gratuluje chłopcomKobieta i czterech chłopców. Dwóch z nich prezentuje dyplomyGrupa osób  - dorośli i młodzież przygotowująca się do wspólnego zdjęcia

Przedstawiciele poszczególnych szkół z rąk wójta Gminy Radomsko Romana Radczyca i dyrektor szkoły w Płoszowie Beaty Przygody – Pukacz odebrali dyplomy i gratulacje.

- Sport to idealna lekcja życia. Uczy pokory, szacunku, wytrwałości w dążeniu do celu. Dlatego serdecznie gratuluję naszym uczniom świetnych osiągnięć sportowych w minionym roku szkolnym. Jestem z Was dumny – mówił wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

Wzorem ubiegłych lat Gmina Radomsko przeznaczyła fundusze na nagrody sportowe za rok szkolny 2022/2023. Kwota 5 tys. złotych została sprawiedliwie podzielona pomiędzy placówki w zależności od miejsca jakie zajęła szkoła.

Podsumowanie Roku Sportowego uświetniła prezentacja dotycząca bezpiecznych wakacji oraz występy uczennic z płoszowskiej podstawówki.

Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli: Iwonę Adamek z PSP w Płoszowie i Daniela Wróblewskiego z PSP w Strzałkowie.

Mężczyzna trzymający w ręku dokumenty i mikrofonDwie kobiety i mężczyzna siedzą na krzesłachKobieta i mężczyzna oraz dwie dziewczynki. Mężczyzna gratuluje dziewczynkom Kobieta, mężczyzna i dwie dziewczynki. Mężczyzna gratuluje dziewczynkom Kobieta i mężczyzna gratulują dwóm chłopcom Grupa młodzieży. Dziewczynka i chłopiec prezentują dyplomyGrupa osób: dorośli i młodzież Grupa młodzieży. Troje z nich prezentuje dyplomyGrupa osób - dorośli i młodzież Mężczyzna przemawiający do zgromadzonych osóbCztery tańczące dziewczynki. Wszystkie są w sportowych strojach Grupa tańczących dziewcząt. Wszystkie ubrane są w stroje sportowe