Mieszkaniec Strzałkowa (Gmina Radomsko) Piotr Płoskoński na co dzień zawodnik Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko odliczył się w jesiennej edycji biegu Botaniczna Piątka w Mikołowie. Zawodnik bieg może zaliczyć do udanych. W kategorii M/50 zajął drugie miejsce.

 

Piotr Płoskoński tuz po przekroczeniu linii mety Dyplom informujący o zajęciu II miejsca w Biegu Batonicznym przez Piotra Płoskońskiego

- W biegu Botaniczna Piątka w Warszawie zająłem drugie miejsce w kat. M/50. Tym razem powtórka z rozrywki i drugie miejsce w kat M/50 na 14 zawodników i 27 miejsce Open na ponad 200 zawodników w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie – informuje Piotr Płoskoński.

Biegi botaniczne odbywają się w kilkunastu miastach w Polsce i organizowane są w różnym czasie. Jest to bardzo korzystne dla uczestników, ponieważ można zwiedzić polskie ogrody botaniczne.

- Myślę, że wynik 23:25 na tą trasę jest bardzo dobry. Z pierwszym zawodnikiem przegrałem 33 s, ale to kolega o 4 lata młodszy ode mnie. Z trzecim wygrałem 13 s, a co ciekawe, między trzecim a czwartym biegaczem w mojej kategorii było 9 setnych różnicy. Mimo, że jestem najstarszy w kategorii, nadal stać mnie na podium i zajmowanie wysokich miejsce w kategorii open! – zauważa pan Piotr.

Miejsce startu - widoczna duża, dmuchana biało - niebieska bramka z napisem START Grupa osób w pobliżu dmuchanej biało - niebieskiej bramki z napisem START

( fot.arch.prywatne Piotra Płoskońskiego)