Ochotnicza Straż Pożarna z Dąbrówki reprezentowała Gminę Radomsko podczas I Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych. Po zaciętych meczach drużyna OSP z Dąbrówki zajęła 4 miejsce. Gratulujemy druhom – piłkarzom!

 

Druhowie OSP Dąbrówka biorący udział w piłkarskim turnieju  Komendant KP PSP w Radomsku gratuluje kapitanowi drużyny OSP Dąbrówka

Turniej został rozegrany w niedzielę, 11 lutego 2024 r. w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku. W turnieju uczestniczyło sześć drużyn składających się z druhów OSP: z Dąbrówki, Żytna, Gomunic, Kodręba, Dobryszyc oraz Kamieńska.

- Cieszę się, że zgłosiło się sześć drużyn, choć oczywiście mogło ich być więcej. Należy jednak pamiętać, że jest to pierwsza tego typu impreza w powiecie radomszczańskim – podkreśla Henryk Czubaj, prezes zarządu powiatowego OSP.

Gminę Radomsko w sportowym wydarzeniu reprezentowała OSP z Dąbrówki.

- Staramy się brać udział we wszystkich zawodach sportowo-pożarniczych. Podtrzymywana w różnych formach sprawność fizyczna strażaków wpływa pozytywnie na działania, które podejmujemy podczas naszej codziennej pracy w jednostce – mówi Wojciech Kociński, naczelnik OSP Dąbrówka.

Druhowie OSP Dąbrówka podczas rozgrywek piłkarskich  Drużyna OSP Dąbrówka tuż przez sportowymi rozgrywkami

Drużyny OSP biorące udział w turnieju zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znaleźli się piłkarze Świtu Kamieńsk, Dąbrówki i Żytna. W drugiej grupie zagrały natomiast OSP z Gomunic, Dobryszyc i Kodręba.

Po emocjonujących rozgrywkach pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła drużyna OSP Gomunice. Jej zawodnicy będą reprezentować powiat radomszczański na turnieju wojewódzkim, który odbędzie się 24 lutego w Szczercowie.

Wyniki turnieju:

I – OSP Gomunice
II – OSP Kamieńsk
III – OSP Kodrąb
IV – OSP Dąbrówka
V – OSP Żytno
VI – OSP Dobryszyce

Organizatorem turnieju był Oddział Powiatowy Związku OSP RP w Radomsku, Starostwo Powiatowe w Radomsku, Powiatowa Hala Sportowa w Radomsku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Druhowie OSP Dąbrówka biorący udział w piłkarskim turnieju Druhowie OSP Dąbrówka podczas rozgrywek piłkarskich  Druhowie OSP Dąbrówka podczas rozgrywek piłkarskich   Zawodnicy tuż przed meczami w piłkę nożną. Wśród nich druhowie OSP Dąbrówka  Zawodnicy tuż przed meczami w piłkę nożną. Wśród nich druhowie OSP Dąbrówka Przedstawiciele Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Radomsku podczas otwierania rozgrywek sportowych  Medale za uczestnictwo w turnieju  Druhowie OSP Dąbrówka podczas rozgrywek piłkarskich Puchary dla zwycięzców rozgrywek sportowych  Dyplomy dla uczestników turnieju piłkarskiego  Uczestnicy I Powiatowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Drużyn OSP w Radomsku  Komendant KP PSP w Radomsku wręcza pamiątkowe medale zawodnikom reprezentującym OSP Dąbrówka   Komendant KP PSP w Radomsku wręcza pamiątkowe medale zawodnikom reprezentującym OSP Dąbrówka   Komendant KP PSP w Radomsku wręcza pamiątkowe medale zawodnikom reprezentującym OSP Dąbrówka   Drużyna OSP Dąbrówka tuż przed sportowymi rozgrywkami