Piotr Płoskoński, mieszkaniec Gminy Radomsko zdobył dwa srebrne medale Halowych Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Zawody odbyły się w miniony weekend w Toruniu. Piotr Płoskoński, który na co dzień jest zawodnikiem Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego w Radomsku, pomimo zdobycia srebrnych krążków, mówi, że czuje niedosyt…

Piotr Płoskoński w rękoma uniesionymi w geście triumfu

Zawody w Toruniu odbyły się w ramach 33. Halowych Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce.

- Zdobyłem dwa tytuły wicemistrza Polski: w chodzie na 3000 m i w biegu na 1500 m. Zająłem też piąte miejsce na 60 m przez płotki. I tu czuję wielki niedosyt, ponieważ byłem dobrze przygotowany do tej konkurencji i na sprawdzianie wszystko wychodziło poprawnie. Niestety, zmienił się program zawodów. Początkowo miały być płotki, później za cztery godziny chód i na końcu bieg na 1500 m – informuje Piotr Płoskoński.

Srebrne medale zdobyte przez Piotra Płoskońskiego Srebrne medale zdobyte przez Piotra Płoskońskiego

Wprowadzone przez organizatorów zmiany były na tyle poważne, że praktycznie wyeliminowały pana Piotra z rywalizacji w biegu przez płotki.

- Start w chodzie zaplanowano o godz. 9:05, a bieg 60 m ppł o godz. 10:10. Więc miałem płotki od razu po chodzie. Niestety, po chodzie nie da się w ogóle biegać, tak nogi są rozregulowane a mięśnie rozbite. To mnie pozbawiło możliwości walki o medal w płotkach. Gdybym wiedział, że tak będzie, to zgłosiłbym się w innej konkurencji – dodaje pan Piotr.

Jednocześnie pan Piotr przyznaje, że liczył po cichu na trzy medale, bo ten trzeci byłby jubileuszowym, 50 medalem Mistrzostw Polski zdobytym dla KBKS Radomsko.

- W sumie i tak były to moje lepsze Mistrzostwa niż w te zeszłym roku. Zdobyłem i medale lepszego koloru i punktowo zdobyłem 38 punktów, czyli o jeden punkt więcej niż w zeszłym roku. Jest się zatem z czego cieszyć – zauważa mieszkaniec Gminy Radomsko.

Jeszcze w tym miesiącu Piotr Płoskoński wystartuje w Mistrzostwach Europy, które również odbędą się w Toruniu.

Trzech zawodników na podium. Od lewej Piotr Płoskoński Trzech mężczyzn: wszyscy w sportowych strojach. Pierwszy z lewej: Piotr Płoskoński Kobieta i mężczyzna w strojach sportowych. Od prawej Piotr Płoskoński

Fot: arch. prywatne Piotra Płoskońskiego