34. Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce okazały się szczęśliwe dla Piotra Płoskońskiego. Mieszkaniec Strzałkowa na co dzień trenujący w KBKS Radomsko zdobył 4 medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. Gratulujemy!

 

Piotr Płoskoński z medalami 

Mistrzostwa Polski Masters odbyły się w miniony weekend (7-8lipca) we Włocławku. 

- Zdobyłem w sumie cztery medale: dwa złote w chodzie na 3000 m oraz na 5000 m, jeden srebrny na 3000 m przez płotki oraz brązowy w rzucie oszczepem. Oprócz tego byłem czwarty w biegu na 1500 m oraz piąty na 400 m przez płotki. Zdobyłem 85 punktów jednak na razie nie wiem, które to da miejsce w punktacji na najlepszego zawodnika mistrzostw – komentuje swoje występy Piotr Płoskoński.

Medale zdobyte przez Piotra Płoskońskiego

Mieszkaniec Strzałkowa przyznaje, ze startów jest bardzo zadowolony.

- Uzyskane wyniki przed Mistrzostwami Polski brałbym w ciemno, bo przecież jestem najstarszy w kategorii wiekowej – zauważa.

Za niecałe trzy tygodnie Piotra Płoskońskiego czeka kolejny start - w Masters Europa w Czeskich Lovosicach. Jak podkreśla zawodnik KBKS, tam też będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.

Piotr ZAwodnik podczas zawodów Grupa mężczyzn na bieżni Piotr Płoskoński podczas zawodów

fot: arch. prywatne Piotra Płoskońskiego