W sołectwie Kietlin został zrealizowany grant sołecki mający na celu promowanie idei slow food. Zwieńczeniem zdania był piknik rodzinny, podczas którego każdy z uczestników znalazł przysłowiowe coś dla siebie. Zadanie zostało zrealizowane dzięki dotacji pozyskanej przez Gminę Radomsko z budżetu województwa łódzkiego w ramach Projektu „Sołectwo na Plus”.

 

Sernik dyniowy. Ciasto znajduje się na stole udekorowanym małymi ozdobnymi dyniami Stół obficie zastawiony potrawami. Królują tradycyjne wędliny

Piknik w stylu slow food odbył się w niedzielę 12 listopada br. Oprócz mieszkańców Kietlina i zaproszonych gości wzięła w nim udział dietetyk Ewelina Szymczyk, która wprowadziła zebranych w tematykę slow food.

- Celem pikniku była integracja mieszkańców połączona z zapoznaniem ich z filozofią slow food. Innymi słowy podczas wydarzenia było o dbaniu o tradycję smaku poprzez produkty lokalne i sezonowe. Było o celebrowaniu smaku potraw i niespiesznym delektowaniu się nimi – wyjaśnia sołtys sołectwa Kietlin Wioletta Michalska, zarazem organizator pikniku z stylu slow food.

Kobieta - dietetyk podczas prelekcji mającej na celu wyjaśnianie zasad slow food Ciasta i babeczki dyniowe znajdujące się na stole ozdobionym jabłkami i dzbankami Wiklinowy kosz, w którym znajdują się cukiernicze grzybki. Kosz znajduje się na stole ozdobionym małymi dyniami

Na potrzeby sołectwa Kietlin został również zakupiony sprzęty AGD, który był wykorzystany przy organizacji pikniku w stylu slow food. Środki przeznaczone na realizację pikniku pochodziły z programu „Sołectwo na Plus” Województwa Łódzkiego. 

. Plakat informujący o realizacji projektu "Sołectwo na Plus"